آزمون آزمایشی به تفکیک سرفصل: بخش کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف

آزمون آزمایشی به تفکیک سرفصل: بخش کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف


آزمون آزمایشی به تفکیک سرفصل: بخش کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف
  • تاریخ شروع ۱۴۰۳/۰۳/۰۳
  • زمان دوره ۰۰:۳۰
  • تعداد شرکت کنندگان ۴۲
سایت آموزش فناوری نانو درنظر دارد جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبان سیزدهمین مسابقه ملی فناوری نانو، 4 آزمون آزمایشی به تفکیک سرفصل، مشابه با شرایط مسابقه ملی فناوری نانو برگزار کند؛ بخش مفاهیم پایه و نانوساختارها، ساخت و سنتز نانومواد، روش‌های آنالیز و مشخصه‌یابی نانوساختارها، کاربردهای فناوری نانو در حیطه‌های مختلف. این رویداد مربوط به بخش کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف با 35 سوال و زمان 30 دقیقه می‌باشد.

***  آزمون، مشابه با زمان‌بندی و بودجه‌بندی مسابقه برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از شرکت در آزمون، درصدهای خود را مشاهده کنند.
** آزمون‌ این بخش در سایت آموزش فناوری نانو قرار گرفته شده و تا قبل از مرحله دوم سیزدهمین مسابقه ملی فناوری نانو (تا 16 مرداد ماه 1403) فعال خواهد بود.
** حتما از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده کنید؛ در زمان آزمون و پس از لاگین در سایت، بخش آزمون‌ها در نوار بالای صفحه اصلی سایت برای شما فعال شده و قابل مشاهده خواهد بود و از طریق آن می‌توانید در آزمون شرکت نمایید.** جهت گذراندن آزمون، روی دکمه «ورود به کلاس» کلیک کنید و بعد از مطالعه شرایط آزمون، اقدام نمایید. **
 
راهنمای آزمون:
1. توجه داشته باشید که آزمون دارای نمره منفی است.
2. توجه داشته باشید، هر فرد تنها مجاز به گذراندن یک آزمون می‌باشد و جهت انجام آزمون از مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید.
3. در زمان آزمون، به هیچ‌وجه صفحه دیگری باز نکرده یا دکمه بازگشت را نزنید.
4. همچنین، ترجیحا انجام آزمون را به لحظات پایانی روز موکول نکنید زیرا امکان پشتیبانی فراهم نیست. زمان پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 10 صبح تا 17 بعد از ظهر می‌باشد.
5. این آزمون فاقد گواهی است.
 
***  آزمون، مشابه با زمان‌بندی و بودجه‌بندی مسابقه برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از شرکت در آزمون، درصدهای خود را مشاهده کنند.
** آزمون‌ این بخش در سایت آموزش فناوری نانو قرار گرفته شده و تا قبل از مرحله دوم سیزدهمین مسابقه ملی فناوری نانو (تا 16 مرداد ماه 1403) فعال خواهد بود.
** حتما از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده کنید؛ در زمان آزمون و پس از لاگین در سایت، بخش آزمون‌ها در نوار بالای صفحه اصلی سایت برای شما فعال شده و قابل مشاهده خواهد بود و از طریق آن می‌توانید در آزمون شرکت نمایید.
سرفصل‌های علمی مرحله اول و دوم سیزدهمین مسابقه ملی نانو به شرح زیر است:
 
  • مفاهیم پایه و نانوساختارها
  • روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها 
  • روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز 
  • کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف (برای این آزمون، این بخش مطالعه شود) **
  • تجاری‌سازی فناوری نانو و محصولات ساخت ایران
53 مقاله از مجموعه مقالات سایت آموزش فناوری نانو، به عنوان منابع بخش «کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف» در سیزدهمین مسابقه ملی فناوری نانو انتخاب شدند:
 
ردیف
کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف
 
1 نانوحسگر نانوزیست حسگرها 1- اصول عملکرد و طبقه‌ بندی نانوزیست حسگرها2- تکنیک‌های الکتروشیمی نانوزیست حسگرها 5- زیست حسگرهای نوری بر پایه تشدید پلاسمون‌ های سطحی معرفی سیستم های دارورسانی
2 مقدمه ای بر نانوحامل‏ های دارویی لیپوزوم و کاربرد آن ها در دارورسانی-1 نانوذرات لیپیدی جامد-تهیه شناسایی و کاربرد دارورسانی هدفمند به وسیله دندریمرها 1 دارورسانی هدفمند به وسیله دندریمرها 2
3 میسل‌ ها و کاربرد آن ‌ها در دارورسانی 1 میسل ‌ها و کاربرد آن‌ ها در دارورسانی 2 نانومواد به عنوان انتقال‌دهنده های ژنی غیرویروسی 1 نانومواد به عنوان انتقال ‌دهنده ‌های ژنی غیرویروسی 2 استفاده از نانوساختارها برای تشخیص و ردیابی ویروس‌‏ها
4 مقدمه ای بر هایپرترمیا-گرما درمانی- در درمان سرطان روش‌ها و مکانیسم‌ها و محدودیت‌ ها و نقش نانوفناوری آزمایشگاه بر روی تراشه- فناوری میکروسیالی و کاربرد آن در زیست شناسی سلولی و مولکولی کاتالیزورهای نوری نانوفوتوکاتالیست‌های تولید سوخت نانوکاتالیست و نانوذرات کاتالیستی
5 نانوزیست کاتالیست‌ها اصول تصفیه آب با استفاده از فناوری های مبتنی بر غشا تصفیه آب با استفاده از غشاهای نانومقیاس استفاده از نانومواد کاتالیستی در تصفیه آب از طریق فرایند‌های پیشرفته اکسیداسیون-فرایند‌های مبتنی بر عوامل اکسایش-کاهش استفاده از نانومواد کاتالیستی در تصفیه آب از طریق فرایند‌های پیشرفته اکسیداسیون-فرایند‌های مبتنی بر نور و الکتریسیته
6 کاربرد نانوحباب ‌ها در تصفیه آب- 1 کاربرد جاذب ‌ها در تصفیه آب کاربرد نانوجاذب ها در تصفیه آب-1 کاربرد نانوحسگر‌ها در تشخیص آلاینده های آب سلول های خورشیدی- مقدمه ای بر خواص اساسی نیمه رساناها 1
7 سلول های خورشیدی- مقدمه‌ای بر خواص اساسی نیمه رساناها 2 سلول‌های خورشیدی کوانتوم داتی نمایشگرهای کوانتوم دات ساختارهای دوبعدی مکسین در ذخیره‌سازی انرژی مواد نانوالکترونیکی 1 - نانولوله کربنی
8 بیونیک- معرفی و مبانی 1 موتورهای مولکولی 1 - تعریف و مبانی موتورهای مولکولی 2 - انواع موتورهای مولکولی 3 - کاربردها تولید الکتریسیته از انرژی محیط توسط نانوژنراتور
9 ترانزیستورهای لایه نازک بر پایه مواد نیمه هادی آلی ترانزیستورهای مبتنی بر مواد دوبعدی شیشه و فناوری نانو 1 شیشه و فناوری نانو 2 - پنجره های هوشمند پلیمرهای رسانا 1 - معرفی و ساختار الکترونی
10 توسعه کودهای شیمیایی به‌ صورت نانوکودهای کُندرَها هیدروژل‌های نانوکامپوزیتی در کشاورزی نانوزئولیت- ویژگی ها و کاربردها نانوبیوچار- تولید و ویژگی های آن نانوبیوچار و اثرات آن در خاک
11 میکروامولسیون ها و کاربرد آن‌ ها در صنایع غذایی نانوامولسیون ها - معرفی و تولید و کاربرد - - -
راهنمای آزمون:
1. توجه داشته باشید که آزمون دارای نمره منفی است.
2. توجه داشته باشید، هر فرد تنها مجاز به گذراندن یک آزمون می‌باشد و جهت انجام آزمون از مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید.
3. در زمان آزمون، به هیچ‌وجه صفحه دیگری باز نکرده یا دکمه بازگشت را نزنید.
4. همچنین، ترجیحا انجام آزمون را به لحظات پایانی روز موکول نکنید زیرا امکان پشتیبانی فراهم نیست. زمان پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 10 صبح تا 17 بعد از ظهر می‌باشد.
5. این آزمون فاقد گواهی است.

 
برای ثبت‌نام مستقیم، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:


 


همچنین علاوه بر لینک فوق، می‌توانید ابتدا وارد سایت شوید و از طریق بلیط زیر در دوره ثبت‌نام کنید.


در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید. 

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو، در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو قرار گرفته است. در ادامه نحوه ثبت‌نام و دسترسی به دوره، مشاهده دوره و شرکت در آزمون پایان دوره آورده شده است.

 

برای دسترسی به دوره، ترجیحاً از طریق مرورگر فایرفاکس آپدیت شده، ابتدا وارد لینک زیر شوید:

https://nanoeducation.ir

پس از ورود به لینک https://nanoeducation.ir، صفحه اول سایت را مشاهده خواهید کرد؛ پس از ورود به سایت، ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید. دقت کنید، اطلاعات کاربری خود را جهت صدور گواهی، بطور کامل و صحیح وارد نمایید.


با تکمیل و تأیید فرم ثبت‌نام، ایمیل فعال‌سازی حساب کاربری برای شما ارسال خواهد شد؛ با تأیید لینک فعال‌سازی ارسال شده به ایمیل، عضو سایت خواهید شد.
 


 

پس از تکمیل ثبت‌نام، مجدد به سایت https://nanoeducation.ir مراجعه کنید و با استفاده از اطلاعات ثبت‌نامی خود وارد سایت شوید:


با اولین لاگین در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو، 5000 تومان اعتبار اولیه هدیه به شما تعلق خواهد گرفت. بعد از ورود به سیستم و جهت افزایش موجودی کیف پول خود در سایت، برای ثبت‌نام در دوره آموزشی غیرحضوری مدنظر خود، بر روی گزینه موجودی در کنار نام کاربری خود کلیک کنید:


با کلیک بر روی گزینه موجودی، به صفحه پرداخت سایت منتقل می‌شوید و می‌توانید موجودی کیف پول خود را در سایت افزایش دهید:


 

پس از افزایش موجودی و جهت انتخاب دوره مدنظر خود و ثبت‌نام در دوره، به لینک زیر وارد شوید:

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو

با کلیک بر روی عنوان دوره مدنظر خود، به صفحه دوره منتقل می‌شوید و می‌توانید در دوره ثبت‌نام کنید:


 

پس از ثبت‌نام، دکمه ورود به کلاس برای شما فعال خواهد شد و می‌توانید به محتوای دوره دسترسی پیدا کنید.


 


 

همچنین از بخش دوره‌های من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت. با کلیک بر روی نام کاربری خود، بخش دوره های من را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در این صفحه با کلیک بر روی آیکن ورود به کلاس، به صفحه دوره منتقل خواهید شد.


 

در صفحه دوره، لیست جلسات دوره را در منوی سمت راست مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض محتوای سرفصل اول از جلسه اول برای شما نمایش داده می‌شود.


 

دقت کنید زمانی به محتوای سرفصل‌های بعدی در جلسه اول یا جلسات بعدی دسترسی خواهید داشت که بخش های قبلی را مشاهده کرده و بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید در غیر این صورت سیستم اجازه مشاهده سرفصل‌ها و جلسات بعدی را به شما نمی‌دهد.
 


 

در صورتی که بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید، آیکن تیک در کنار عنوان سرفصل نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل محتوای سرفصل فعلی است. در این حالت سرفصل بعدی به شما نمایش داده خواهد شد.


 

در صورتی که همه سرفصل‌ها را مشاهده کرده باشید و بخواهید دوره را مرور کنید کافی است بر روی عنوان هر جلسه یا سرفصل کلیک کنید. با کلیک بر روی هر سرفصل، محتوای سرفصل را مشاهده خواهید کرد.

پس از اطمینان از تکمیل آموزش خود می‌توانید در آزمون پایان دوره شرکت کنید.

آزمون پایان دوره در صفحه خود دوره و پس از تکمیل مشاهده همه سرفصل‌ها فعال خواهد شد. پس از مشاهده آخرین سرفصل دوره بر روی دکمه تأیید نهایی کلیک کنید.


 

پس از کلیک بر روی تأیید نهایی، بخش تأیید اطلاعات شخصی و ثبت نهایی و انجام آزمون در انتهای منوی سمت راست قابل مشاهده خواهد بود. در صورت تأیید و تکمیل اطلاعات خود در سایت آموزش و در صورت آمادگی برای شرکت در آزمون، بر روی ثبت نهایی و انجام آزمون کلیک کنید.
*** گفتنی است اطلاعات تأیید شده مستقیماً برای صدور گواهی استفاده می‌شوند؛ بنابراین نیاز است که اطلاعات خود را به صورت دقیق و صحیح وارد کنید.


 

پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نهایی و انجام آزمون، به صفحه آزمون منتقل می‌شوید و می‌توانید یک باربه صورت رایگان در آزمون شرکت کنید.

در حین آزمون از زدن دکمه بازگشت یا بستن صفحه خودداری کنید. پس از پایان پاسخگویی در زمان مجاز آزمون، بر روی ثبت آزمون کلیک کنید.


 

پس از ثبت موفقیت‌آمیز آزمون، نتیجه آزمون خود را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در صورت عدم قبولی در آزمون، امکان آزمون مجدد وجود دارد. در صورت عدم قبولی در اولین آزمون و شرکت مجدد در آزمون پایان دوره، مبلغ 15 هزار تومان از کیف پول شما کسر خواهد شد.

در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید.
 

بلیط آزمون آزمایشی به تفکیک سرفصل: بخش کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف


# ثبت نام عنوان قیمت - تومان
1 ثبت نام آزمون آزمایشی به تفکیک سرفصل: بخش کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف قیمت کل : ۷۵,۰۰۰
بعد از تخفیف سایت : ۶۰,۰۰۰
کد تخفیف ثبت کد تخفیف

سخنرانان آزمون آزمایشی به تفکیک سرفصل: بخش کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های مختلف