نانوبیوچار- تولید و ویژگی های آن

نانوبیوچار- تولید و ویژگی های آن
سطح مقاله

پیشرفته 2
کلمات کلیدی

گازهای گلخانه‌ای
محیط زیست
آلودگی
امتیاز کاربران

۳ امتیاز از ۵ (۳ رای)

 
 
آمار مقاله

  • بازدید کل ۵۰,۳۱۴
 
آمار آزمون مقاله

  • کل شرکت کنندگان ۳۵۰
  • تعداد افراد شرکت کننده ۶۰
 
 

نانوبیوچار- تولید و ویژگی های آن

در اثر انتشار گازهای گلخانه‌ای و تغییر کاربری اراضی، شرایط آب و هوایی جهان و اقلیم جغرافیایی آن در حال دگرگونی است. با توجه به رشد جمعیت و افزایش فعالیت‌های صنعتی و کشاورزی، انتشار ترکیبات کربنی و گازها به محیط زیست رو به افزایش است. به همین دلیل، علاوه بر هدر رفتن انرژی، محیط زیست نیز آلوده می‌شود. با مدیریت صحیح و با کمک فناوری می‌توان انتشار چنین گازهایی را کاهش داد و آنها را به مواد جامد کربنی تبدیل کرد. این مواد جامد کربنی که در اصطلاح «بیوچار» نامیده می‌شوند، کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف از جمله کشاورزی دارند. بیوچار در اثر اعمال فرآیندهایی، قابلیت تبدیل شدن به نانوبیوچار را دارد. در این حالت، ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی این ماده ارزشمند افزایش می‌یابد و کاهش انتشار مواد آلاینده، اصلاح خاک، تولید انرژی و کنترل مواد زائد به نحو مطلوب‌تری انجام می‌شود.

این مقاله شامل سرفصل‌های زیر است:
1- مقدمه
2- تولید نانو بیوچار
3- ویژگی‌های ساختاری نانوبیوچار  
4- اثر نانوبیوچار بر میزان کربن آلی خاک
5- اثر نانوبیوچار بر انتشار دی‌اکسید کربن از خاک
6- نتیجه‌گیری


لطفا برای مشاهده متن کامل مقاله ابتدا وارد سایت شوید
 

منابـــع و مراجــــع
۱ - Atkinson, C.J., Fitzgerald, J.D.Hipps, N.A. (2010). Potential mechanisms for achieving agricultural benefits biochar application to temperate soils: a review. PlantSoil, 337(1-2): 1-18.
۲ - Hua, L., Lu, Z., Ma, H.Jin, S. (2014). Effect of biochar on carbon dioxide release, organic carbon accumulation,aggregation of soil. Environmental Progress & Sustainable Energy, 33(3): 941-946.
۳ - .Peterson, S.C., Jackson, M.A.Appell, M. (2013). Biochar: SustainableVersatile. 1143: 193-205.
ارسال نظر