دهمین مسابقه ملی نانو

دهمین مسابقه ملی نانو


دهمین مسابقه ملی نانو
 • تاریخ شروع ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
 • تاریخ پایان ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
 • مهلت ثبت نام ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
درباره مسابقه
 • مقدمه
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای تحقق اهداف ترویجی و آموزشی تدوین‌شده در سند راهبردی فناوری نانو، اقدام به برگزاری مسابقه ملی فناوری نانو کرده است. این مسابقه بزرگترین رقابت علمی در حوزه فناوری نانو است که هر ساله توسط کارگروه ترویج و آموزش عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقه‌مندان به فناوری نانو برگزار می‌شود. مسابقه ملی فناوری نانو علاوه بر ایجاد رقابت میان شرکت‌کنندگان، زمینه را برای اخذ گواهی توانمندی تدریس و اخذ مجوز شرکت در نانواستارت‌آپ فراهم می‌کند.
 
 • اهداف
هدف از برگزاری این مسابقه ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور افزایش آشنایی محققان با فناوری نانو، گسترش آموزش فناوری نانو در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشور، شناسایی برترین‌های این حوزه از فناوری، حمایت از آن‌ها و جهت‌دهی فعالیت‌های آموزشی و حمایت‌های تشویقی صورت‌گرفته از سوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است.
 
 • دهمین مسابقه ملی فناوری نانو
دهمین مسابقه ملی فناوری نانو طی دو مرحله در سال 1400 برگزار خواهد شد. مرحله اول آن در مرداد ماه 1400 به صورت غیرحضوری (آنلاین) و مرحله دوم آن به صورت حضوری در شهریور ماه 1400 برگزار خواهد شد. آیین‌نامه مربوطه در بخش‌های مختلف تدوین شده است.
 

**شرکت کنندگانی که پیش از این در دهمین مسابقه ملی ‌فناوری‌نانو ثبت نام کردند و با لغو مسابقه دراین مسابقه انصراف نداده‌اند، می‌توانند از طریق نام کاربری و کلمه عبور زیر وارد بستر جدید سایت آموزش فناوری نانو به آدرس NanoEducation.ir شده و از طریق منوی مسابقه ملی وضعیت ثبت‌نام خود را بررسی کنند.
نام کاربری: ایمیل ثبت‌نامی داوطلب
کلمه عبور: کدملی
زمان‌بندی دهمین مسابقه ملی نانو به شرح زیر است:


 
 • دانشجویان: کلیه دانشجویان علاقه‌مند به حوزه نانو در تمامی مقاطع و رشته‌های مرتبط دانشگاهی، امکان شرکت در این مسابقه را دارند.
 •  فارغالتحصیلان: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه درصورتی که حداکثر 2 سال از پایان آخرین مقطع تحصیلی‌ آن‌ها نگذشته باشد، امکان شرکت در مسابقه را دارند.
 
 1. شایان ذکر است که 10 رتبه برتر کشوری و 5 رتبه برتر کارشناسی مسابقه ملی نانو در دوره‌های نهم، هشتم و هفتم امکان حضور در دهمین دوره از مسابقه را نخواهند داشت.
 2. دانش‌آموزان امکان شرکت در این مسابقه را ندارند.

داوطلبانی که مشمول شرایط فوق‌الذکر نیستند: این افراد در صورت تمایل به اخذ گواهی توانمندی تدریس یا اخذ مجوز حضور در نانواستارت‌آپ می‌توانند در مسابقه ملی شرکت و حدنصاب موردنیاز را کسب کنند.
صحت اطلاعات مندرج در هنگام ثبت‌نام دهمین مسابقه ملی فناوری نانو بر عهده داوطلب یا نهاد ترویجی ثبت‌نام‌کننده است. مدارک و مستندات نفرات برتر مسابقه ملی، قبل از اعطای جوایز کنترل خواهد شد. در صورت عدم تطابق با شرایط فوق، از احراز برگزیدگی داوطلب ممانعت بعمل خواهد آمد و رتبه بعدی جایگزین وی خواهد شد.

 
جوایز دهمین دوره مسابقه ملی فناوری نانو به تفکیک مقطع در دو دسته کل و مقطع کارشناسی به داوطلبان اعطا خواهد شد.
 
 • نفرات برتر کل: به 10 نفر برتر کل در مسابقه، جوایزی به شرح زیر تعلق می‌گیرد.
رتبه مدال جایزه نقدی امتیاز بنیاد ملی نخبگان جایزه نقدی بنیاد ملی نخبگان اعتبار شبکه آزمایشگاهی
اول طلا ۵۰ میلیون ریال 50 درصد امتیاز نفر اول جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 15 میلیون ریال ۳۰ میلیون ریال
دوم طلا ۳0 میلیون ریال 50 درصد امتیاز نفر اول جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 10 میلیون ریال ۲۰ میلیون ریال
سوم طلا ۲0 میلیون ریال 50 درصد امتیاز نفر اول جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 7 میلیون ریال ۲۰ میلیون ریال
چهارم نقره 10 میلیون ریال 20 درصد امتیاز نفر دوم جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 4 میلیون ریال ۱۰ میلیون ریال
پنجم نقره 10 میلیون ریال 20 درصد امتیاز نفر دوم جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 4 میلیون ریال ۱۰ میلیون ریال
ششم نقره 8 میلیون ریال 20 درصد امتیاز نفر دوم جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 4 میلیون ریال ۱۰ میلیون ریال
هفتم برنز 8 میلیون ریال 20 درصد امتیاز نفر دوم جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 4 میلیون ریال ۵ میلیون ریال
هشتم برنز 8 میلیون ریال 20 درصد امتیاز نفر دوم جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 4 میلیون ریال ۵ میلیون ریال
نهم برنز 8 میلیون ریال 20 درصد امتیاز نفر دوم جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 4 میلیون ریال ۵ میلیون ریال
دهم برنز 8 میلیون ریال 20 درصد امتیاز نفر دوم جشنواره خوارزمی بخش دانشجویی و آزاد 4 میلیون ریال ۵ میلیون ریال
 • نفرات برتر مقطع کارشناسی: به 10 نفر برتر مقطع کارشناسی در مسابقه، جوایزی به شرح زیر تعلق می‌گیرد. گفتنی است در صورتی که داوطلبی از مقطع کارشناسی، جزو نفرات برتر کل شود، دیگر در رتبه‌بندی نفرات برتر کارشناسی حضور نخواهد داشت.
 
رتبه مدال جایزه نقدی اعتبار شبکه آزمایشگاهی
اول طلا ۳۰ میلیون ریال ۲۰ میلیون ریال
دوم طلا ۲۰ میلیون ریال ۱۰ میلیون ریال
سوم طلا 15 میلیون ریال ۱۰ میلیون ریال
چهارم نقره 10 میلیون ریال ۸ میلیون ریال
پنجم نقره 10 میلیون ریال ۸ میلیون ریال
ششم نقره 8 میلیون ریال ۵ میلیون ریال
هفتم برنز 8 میلیون ریال ۵ میلیون ریال
هشتم برنز 8 میلیون ریال ۵ میلیون ریال
نهم برنز 8 میلیون ریال ۵ میلیون ریال
دهم برنز 8 میلیون ریال ۵ میلیون ریال
 
 • تبصره 1. داوطلبان دانشجوی پزشکی عمومی تا ترم 8 ام تحصیلی یا گذراندن 140 واحد درسی، در مقطع کارشناسی ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شوند.
 • تبصره 2. مقاطع پایین‌تر از کارشناسی نیز (اعم از کاردانی، دیپلم ) در دسته‌بندی کارشناسی قرار می‌گیرند.

در صورتی‌که داوطلبان به کمک این امتیاز مشمول آیین‌نامه‌های حمایتی بنیاد ملی نخبگان شوند می‌توانند خدمت سربازی خود را در قالب اجرای یک پروژه تحقیقاتی به سرانجام برسانند. اعطای وام مسکن، تسهیلات در استخدام و ... از دیگر مزایای این آیین‌نامه‌هاست. همچنین بنیاد ملی تخبگان جوایزی را به صورت مستقل به ده رتبه برتر اعطا می‌کند که در اینجا قابل‌مشاهده است.

 
مجوز حضور در نانواستارت‌آپ
نمره کسب‌شده در مسابقه ملی نانو معیار نمره علمی فرد در آزمون ورودی نانواستارت‌آپ را تشکیل می‌دهد. سایر امتیازات فرد با توجه به سایر معیارها سنجیده خواهد شد. این معیارها در جریان آزمون مسابقه ملی در اختیار فرد قرار خواهد گرفت. علاقه‌مندان باید برای شرکت در نانواستارت‌آپ حتما به سوال چهارگزینه‌ای مبنی بر تمایل افراد به حضور در نانواستارت‌آپ پاسخ دهند. در غیر این صورت آنان فارغ از رتبه مسابقه ملی نانو، مجوز ورود به برنامه نانواستارت‌آپ را کسب نخواهند کرد. شرایط و تعداد افراد پذیرش شده در نانواستارت‌آپ توسط دبیرخانه این برنامه اعلام خواهد شد.
نانواستارت‌آپ با هدف رشد و پرورش تیم‌های توانمند و رساندن ایده‌های مبتنی بر فناوری نانو به پروتوتایپ در قالب برنامه‌ای یکساله اجرا می‌شود که در آن تیم‌ها به ارائه ایده‌های خود در قالب حل یک چالش فناورانه می‌پردازند. این برنامه تمامی تسهیلات مادی و معنوی موردنیاز یک تیم برای توسعه ایده خود را تامین خواهد کرد و در نهایت تیم را به سایر برنامه‌های حمایتی، سرمایه‌گذار یا مشتری متصل می‌کند. این برنامه به دنبال حمایت از تیم‌های فناور است و رویکرد رقابتی در آن حاکم نیست. کلیه تیم‌های علاقه‌مند می‌توانند مسیر رشد خود را به کمک نانواستارت‌آپ شناسایی کنند و استارت‌آپ خود را توسعه دهند.

آزمون توانمندی تدریس
آزمون توانمندی تدریس نانو همزمان با دهمین مسابقه ملی فناوری نانو برگزار خواهد شد. برای شرکت در این آزمون، در دفترچه سؤالات آزمون مسابقه ملی، سؤالی مبنی بر تمایل افراد برای اخذ گواهی توانمندی تدریس نانو مطرح می‌شود. داوطلبانی که تمایل به اخذ گواهی توانمندی تدریس نانو و ارزیابی در این بخش را دارند، با ثبت پاسخ مثبت به این سؤال، وارد فرایند ارزیابی خواهند شد.
دریافت گواهی توانمندی تدریس نانو منوط به کسب حدنصاب علمی در آزمون مسابقه ملی نانو و حدنصاب آموزشی در جلسه مصاحبه حضوری/ آنلاین پس از مسابقه ملی است.
افرادی که حدنصاب لازم را در آزمون مسابقه ملی کسب کنند، برای حضور در جلسه مصاحبه تدریس دعوت می‌شوند. حدنصاب لازم برای شرکت در مصاحبه تدریس، توسط دبیرخانه شبکه مدرسان نانو و قبل از برگزاری مسابقه اعلام خواهد شد.
مرحله مصاحبه تدریس به منظور سنجش توانایی تدریس و انتقال مفاهیم علمی توسط داوطلبان برگزار می‌شود. این مرحله پس از اعلام نتایج مسابقه ملی و در هماهنگی با داوطلبین حائز شرایط برگزار خواهد شد.
دریافت گواهی توانمندی تدریس نانو منوط به کسب حدنصاب لازم در مرحله مصاحبه است. در صورتی که داوطلب حدنصاب لازم را در مرحله مصاحبه تدریس کسب کند، مطابق با عملکرد خود در این مرحله، گواهی توانمندی تدریس نانو را در سه تراز الف، ب یا ج و در دو زمینه دانش‌آموزی/دانشجویی دریافت خواهد کرد.

 
دهمین مسابقه ملی فناوری نانو در دو مرحله برگزار خواهد شد. مرحله اول آن به صورت غیرحضوری و آنلاین در سایت آموزش فناوری نانو برگزار خواهد شد. ۳۰۰ نفر برتر از شرکت‌کنندگان در این مرحله به عنوان برگزیدگان مرحله اول انتخاب خواهند شد. در مرحله دوم که به صورت حضوری و در قالب سوالات چهارگزینه‌ای برگزار خواهد شد، این برگزیدگان در حوزه‌های آزمون منتخب (۵ حوزه در کشور) حضور پیدا می‌کنند و در مدت زمان تعیین‌شده به سوالات دفترچه پاسخ می‌دهند.

* برگزاری مرحله اول
به منظور شرکت داوطلبان در مرحله اول مسابقه که به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود، در روزهای 9 الی 11 مردادماه ۱۴۰۰ وارد سایت آموزش فناوری نانو (نسخه جدید) شوند و به سوالات مربوطه پاسخ دهند. بودجه بندی سوالات ۳ آزمون مرحله اول به شرح ذیل است:
 
 • آزمون ۱: مفاهیم پایه و نانوساختارها
 • آزمون ۲: روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها و روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز
 • آزمون ۳: کاربردهای فناوری نانو، تجاری‌سازی فناوری نانو و محصولات ساخت ایران
 
با برگزاری این ۳ آزمون، بر اساس جمع نمرات کسب شده 300 نفر برگزیده اول اعلام شده و واجد شرکت در مرحله دوم مسابقه ملی فناوری نانو می‌شوند. مرحله دوم این مرحله به صورت تستی چهارگزینه‌ای و در حوزه‌های منتخب سراسر کشور برگزار می‌شود.

* برگزاری مرحله دوم
۳۰۰ فرد برگزیده مرحله اول، می‌توانند در 6 حوزه آزمون که توسط دبیرخانه انتخاب شده است، در آزمون مرحله دوم شرکت کنند. حوزه‌های آزمون با توجه به تمرکز داوطلبین در مراکز استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خوزستان ، کرمان و اصفهان خواهد بود. در صورتی که نفرات برگزیده از یک استان (جز مراکز ذکرشده) بیش از ۳۰ نفر باشد، مرکز استان مذکور به حوزه‌های آزمون افزوده خواهد شد.

لازم به ذکر است درصورت عدم امکان برگزاری حضوری (مرحله دوم) این آزمون به دلایل مختلف مانند شیوع ویروس کرونا، دبیرخانه نسبت به نحوه برگزاری این آزمون تصمیم خواهد گرفت و شرکت‌کنندگان ملزم به پیروی از شرایط اعلام شده توسط دبیرخانه می‌باشند. شرایط برگزاری و یا عدم برگزاری مسابقه، تابع تصمیم دبیرخانه و ستادنانو است.

 
ثبت‌نام در مسابقه به دو صورت امکان‌پذیر است:
 
 • ثبت‌نام انفرادی: پس از عضویت در سایت آموزش نانو (https://nanoeducation.ir/registration) می‌توان ثبت‌نام مسابقه را انجام داد. با تکمیل و تأیید فرم ثبت‌نام در سایت آموزش، ایمیل فعالسازی حساب کاربری برای شما ارسال خواهد شد؛ با تأیید لینک فعالسازی ارسال شده به ایمیل، عضو سایت شده و می‌توانید وارد سایت شوید. هزینه ثبت‌نام در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو به‌صورت انفرادی 500 هزار ریال خواهد بود که به‌صورت الکترونیکی قابل‌پرداخت است. برای این منظور و بعد از ورود به سایت آموزش، بایستی موجودی کیف پول خود در سایت را افزایش دهید؛ جهت افزایش موجودی، بر روی گزینه موجودی در کنار نام کاربری خود کلیک کنید؛ با کلیک بر روی گزینه موجودی، به صفحه پرداخت سایت منتقل می‌شوید و می‌توانید موجودی کیف پول خود را در سایت افزایش دهید. پس از افزایش موجودی به صفحه مسابقه در سایت مراجعه کنید. پس از ثبت نام در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، تاییدیه ثبت‌نام در پروفایل شما قرار می‌گیرد و عنوان دهمین مسابقه ملی فناوری نانو را دربخش دوره‌های من در پنل کاربری خود در سایت آموزش نانو مشاهده خواهید کرد.
 • ثبت‌نام از طریق نهادهای ترویجی: نهادهای ترویجی معتبر قادر هستند علاقه‌مندان را با تخفیف ویژه در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو ثبت‌نام کنند. داوطلبانی که مایل به دریافت تخفیف هستند ، با ارائه اطلاعات خود به مسئول یکی از نهادهای ترویجی ثبت‌شده در ستاد نانو، می‌توانند ثبت‌نام مسابقه را با تخفیف انجام دهند. تأییدیه ثبت‌نام در مسابقه، پس از ارائه فایل اکسل افراد ثبت نامی و پرداخت هزینه ثبت نام توسط نهادها به بنیاد فناوری نانو ثبت‌نام داوطلبان توسط کارشناسان بنیاد فناوری نانو انجام شده ، تاییدیه ثبت نام به ایمیل داوطلبان ارسال و در صفحه شخصی داوطلب در سایت آموزش نانو درج می‌شود. هزینه ثبت‌نام از طریق نهادهای ترویجی با 35 درصد تخفیف، 350 هزار ریال است.
 • تبصره 5. داوطلبانی که به‌صورت انفرادی یا نهادی در مسابقه ثبت‌نام می‌کنند، به منظور برخورداری از خدمات آموزشی و دوره‌های آماده‌سازی مسابقه ملی نانو می‌توانند با نهادهای ترویجی فعال در این زمینه ارتباط برقرار کنند.
 • تبصره 6. در صورتی‌که تا حداکثر یک هفته پس از ثبت‌نام مسابقه از طریق نهادهای ترویجی، تأییدیه ثبت‌نام به ایمیل شما ارسال نشد یا در صفحه شخصی خود در سایت آموزش نانو تأییدیه ثبت‌نام خود در مسابقه ملی نانو را مشاهده نکردید، حتما با نهاد ترویجی مربوطه تماس حاصل فرمایید و موضوع را پیگیری کنید.

ردیف مفاهیم پایه و نانوساختارها روش‌های ساخت و سنتز روش‎ها و تجهیزات شناسایی کاربردهای فناوری نانو مالکیت فکری و کارآفرینی
1 ریزساختارها و نقص‌های بلوری- 1 مبانی تولید نانوذرات با روش رسوب‌گذاری شیمیایی- 1 روش‌های ایجاد تصویر و الگوی پراش توسط TEM اصول تصفیه آب با استفاده از فناوری‌های مبتنی بر غشا مالکیت فکری و اهمیت آن
2 خواص الکتریکی مواد و تئوری نواری مبانی تولید نانوذرات با روش رسوب‌گذاری شیمیایی- 2 معرفی طیف‌نگار الکترونی افت انرژی (EELS) تصفیه آب با استفاده از غشاهای نانومقیاس آشنایی با انواع حقوق مالکیت فکری
3 نانوساختارهای صفر، یک و دو بعدی مبانی تولید نانوذرات با روش رسوب‌گذاری شیمیایی- 3 شاخص‌های کلیدی، آماده‌سازی نمونه؛ مزایا، محدودیت‌ها و کاربردها در SEM کاربرد نانوجاذب‌ها در تصفیه آب- 1 شرایط لازم برای ثبت شدن یک اختراع: مقدمه
4 انواع مواد توده‌ای نانوساختار اصول و کلیات سنتز نانوذرات با استفاده از روش پلی‌اُل سیستم‌های تصویرسازی و خلأ و خطاها در میکروسکوپ الکترونی روبشی کاربرد نانوجاذب‌ها در تصفیه آب- 2 معرفی سیستم‌های طبقه‌بندی اسناد پتنت
5 مفاهیم مربوط به سطح در نانومواد روش‌های میکروامولسیون و مایسل معکوس سیستم‌های تفکیک انرژی و تفکیک طول موج در میکروسکوپ الکترونی روبشی کاربرد مواد فوتوکاتالیستی در تصفیه آب سیستم طبقه‌بندی بین‌المللی پتنت (IPC)
6 اثر ابعاد روی خواص نانومواد معرفی روش‌های سونوشیمیایی (فراصوت) برای سنتز نانومواد تحلیل و کاربرد داده‌ها و تصاویر میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) - 1 خواص کاتالیستی نانـومواد و عوامل مؤثـر بر آن قوانین و معاهدات بین‌المللی و داخلی در زمینه حقوق مالکیت فکری
7 نانولوله‌‌های کربنی فلزی و نیمه‌رسانا-1 سنتز نانومواد با استفاده از روش‌های سونوشیمیایی تحلیل و کاربرد داده‌ها و تصاویر میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) - 2 مروری بر نانوکاتالیست‌ها و کاربردهای آن‌ها آشنایی مقدماتی با مفاهیم تجاری‌سازی اختراع و پتنت
8 شکل‌های مختلف نانولوله‌های کربنی سنتز نانوذرات با روش تخریب حرارتی (Thermal Decomposition Method) میکروسکوپ نیروی اتمی کاربرد فوتوکاتالیست‌ها - 1 روش‌های درآمدزایی از پتنت
9 معرفی نقاط کوانتومی (Quantum dots) معرفی روش مایکروویو و کاربرد آن در سنتز نانومواد آشنایی با میکروسکوپ تونلی روبشی معرفی کاربرد نانوفناوری در صنایع غذایی ارزش پتنت و روش‌های ارزش‌گذاری پتنت
10 آشنایی با نقاط کوانتومی واکنش‌های سولوترمال: مسیری اصلی برای سنتز مواد جدید میکروسکوپ تونلی روبشی - 2 هیدروژل‌های نانوکامپوزیتی در کشاورزی تحلیل پتنت در حوزه‌های خاص فناوری
11 معرفی فرایندهای الکتروریسی و سایر روش‌های تولید نانوالیاف فرآیند آندایز: معرفی و روش‌ها تحلیل و کاربرد الگوهای پراش اشعه ایکس (XRD) - 1 نانوزئولیت؛ ویژگی‌ها و کاربردها مقدمه‌ای بر کارآفرینی
12 خواص و کاربرد‌های نانوالیاف الکتروریسی‌شده مراحل فرآیند آندایز تحلیل و کاربرد الگوهای پراش اشعه ایکس (XRD) - 2 نانوبیوچار: تولید و ویژگی‌های آن کارآفرین کیست؟
13 خواص لایه‌های نازک تهیه نانومواد با روش سل–ژل - 1 روش‌های اندازه‌گیری میزان تخلخل و سطوح مؤثر (BET) معرفی سیستم‏‌های دارورسانی
14 روش‌های سنتز، آنالیز و کاربردهای لایه‌های نازک تهیه نانومواد با روش سل-ژل - 2 روش پراکندگی نور دینامیکی (DLS) برای مطالعه اندازه نانوذرات مقدمه‌ای بر نانوحامل‏‌های دارویی
15 خواص و روش‌های تولید نانوپوشش‌ها خودآرایی- 1 زتامتر و کاربردهای آن نانوحسگر
16 مواد نانومتخلخل-1 خودآرایی نانوذرات پراکندگی پرتو ایکس با زاویه کوچک (SAXS) حسگرهای شیمیایی
17 مواد نانومتخلخل-2 خودآرایی، تکنیک نانوساخت آینده طیف‌نگاری فوتوالکترونی اشعه ایکس (XPS) نانوبیوحسگر و کاربرد آن در علوم کشاورزی
18 معرفی آئروژل‌ها (Aerogels) مقدمه‌ای بر روش نانولیتوگرافی تحلیل داده‌های حاصل از روش‌های نوین مشخصه‌یابی عنصری: XPS و AES حسگرهای زیستی نانومکانیکی
19 کاربرد آئروژل‌ها لیتوگرافی باریکه الکترونی بیضی‌سنجی کاربردهای نانوالیاف در زیست‌پزشکی
20  چارچوب‌های فلزی-آلی دسته جدیدی از ترکیبات نانومتخلخل مشکلات و چالش‌های موجود در آلیاژسازی مکانیکی تصویربرداری طیف‌سنجی جرمی یون ثانویه (SIMS) کاربرد فناوری نانو در تکمیل خودتمیزشونده منسوجات - 1
21 چارچوب‌های فلزی-آلی (Metal Organic Frameworks) تئوری‌ها و مدل‌های ارائه شده در مکانوشیمی طیف‌سنجی رامان (Raman Spectroscopy) کاربرد فناوری نانو در تکمیل خودتمیزشونده منسوجات - 2
22 نانوساختارهایی با عملکردهای ویژه در حیات تغییرشکل پلاستیک شدید نانوکامپوزیت‌های زمینه فلزی معرفی فرآیندهای لومینسانس و فوتولومینسانس تکمیل منسوجات با استفاده از نانومواد برای ایجاد خاصیت ضدبو
23 فوق آب‌گریزی و فوق آب‌دوستی در حیات تغییرشکل پلاستیک شدید نانوکامپوزیت‌های زمینه پلیمری ملاحظات عملی در تکنیک توزین حرارتی (TGA) نانو در صنایع آرایشی و بهداشتی
24 ماشین‌های مولکولی لایه‌نشانی به روش کندوپاش کاربرد فناوری نانو در لاستیک خودرو - 1
25 روش‌های ساخت زیست تقلیدانه آشنایی با روش‌های رسوب‌دهی شیمیایی از فاز بخار (CVD) کاربرد فناوری نانو در لاستیک خودرو - 2
26 تولید نانومواد با روش رسوب‌دهی شیمیایی از فاز بخار کاربرد نانوفناوری در بتن - 2

کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران - ویرایش پنجم به معرفی محصولات مبتنی بر فناوری نانو یا مورد نیاز در حوزه فناوری نانو و تولید شده در داخل کشور، پرداخته است. بخش محصولات حوزه‌های «دارو و پزشکی»، «بهداشت و سلامت»، «اپتیک و الکترونیک» و «آب، فاضلاب و محیط زیست» از منابع دهمین مسابقه ملی نانو است.

جهت دریافت کتاب مجصولات فناوری نانو - ویرایش پنجم بر روی لینک زیر کلیک کنید:

در صورت بروز هرگونه سوال در خصوص ثبت‌نام در مسابقه، منابع پیشنهادی، جوایز و اعتراض به سوالات ، کارت جلسه آزمون، حوزه‌های آزمون و ... با دبیرخانه مسابقه ملی تماس حاصل فرمایید:
 
 • ارتباط از طریق تلفن: 66510132-021
 • ارتباط از طریق موبایل: 09025555462
 • ارتباط از طریق ایمیل: Competition@nano.ir
 • ارتباط از طریق پیام‌رسان برای اشخاص حقیقی: 09025555462
 • ارتباط از طریق پیام‌رسان برای نهادهای ترویجی: 09025555472

بلیط دهمین مسابقه ملی نانو


# ثبت نام عنوان زمان شروع زمان پایان قیمت - تومان
1 دهمین مسابقه ملی فناوری نانو ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
۹:۰۰
۱۴۰۰/۰۵/۱۱
۲۳:۵۵
قیمت کل : ۵۰,۰۰۰
کد تخفیف ثبت کد تخفیف

سخنرانان دهمین مسابقه ملی نانو