مینی‌دوره آشنایی با غشاهای نانوساختار

مینی‌دوره آشنایی با غشاهای نانوساختار


مینی‌دوره آشنایی با غشاهای نانوساختار
  • تاریخ شروع ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
  • زمان دوره ۳:۰۰
  • تعداد شرکت کنندگان ۱۷۷
 غشا لايه­‌ای است نازک که مي­‌تواند اجزای يک سيال را به طور انتخابی از آن جدا کند؛ در واقع غشا يک مانع انتخاب­گر بين دو فاز است که خوراک با عبور از غشا به دو جريان عبوری و باقيمانده تبديل مي­‌شود. فرايندهای غشايی تابع ماهيت شيميايی مواد سازنده غشا و ساختار فيزيکی غشا هستند. غشاها را مي‌­توان از نظر جنس، ساختار، ساختمان و هندسه دسته بندی کرد. غشا می­‌تواند از مواد مختلف آلی يا معدنی ساخته شود که غشاهای پليمری، شامل غشای آلی بوده و غشاهای غيرآلی يا معدنی شامل غشای سراميکی، فلزی، شيشه‌ای و زئوليتی هستند. غشاهای معدنی با هدف غلبه بر برخی محدوديت‌­های عملکردی غشاهای پليمری گسترش يافته‌اند. ساختار غشا از نظر تخلخل و تقارن نيز بر نحوهی جداسازی مؤثر است. غشاهای نانوساختار یا نانو کامپوزيت­ از دو جز يا بيشتر تشکيل شده‌­اند که حداقل يک جز آن در ابعاد نانو است. با استفاده از نانوساختارها در ساخت غشا می­‌توان خواص آن­ها را بهبود بخشید و مقاومت مکانیکی و حرارتی غشا را افزایش داد. از نانوذرات فلزات و اکسیدهای فلزی از جمله تیتانیا و نقره، نانولوله‌های کربنی تک جداره یا چند جداره، گرافن و اکسید گرافن و ... می‌­توان در ساخت غشای نانوساختار استفده کرد. زئولیت نیز به دلیل داشتن خاصیت غربالگری مولکولی در ساخت غشاها کاربرد دارد. تكنولوژي غشایی در تعداد زیادی از فرآيندها مثل صنايع غذايی و شير، صنايع دارويی و تصفيه آب، با موفقيت آزمايش و به کار گرفته شده‌اند. استفاده از غشاهای نانوساختار در صنعت روز به روز گسترش است و در این بین در ایران نیز شرکت‌­ها به ساخت و تجاری‌سازی این غشاها ورود پیدا کرده­‌اند.

 
 

مینی‌دوره آموزشی غیرحضوری «آشنایی با غشاهای نانوساختار» با تدریس سرکار خانم مهندس طرقی در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو ارائه شده است. این دوره شامل 2 ساعت و نیم محتوای آموزشی (ویدیو، متن و آزمون) است و علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام، در دوره به محتوای آموزشی دوره دسترسی خواهند داشت.

- این محتوا از طریق بستر سایت آموزش فناوری نانو در دسترس و قابل استفاده است.

** آزمون پایان دوره پس از دسترسی به دوره و در صورت پایان مراحل آموزشی بر روی پلتفرم جدید سایت آموزش نانو، به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره (فارسی و انگلیسی) را دریافت می‌کنند.

*** شرکت در آزمون پایان دوره محدودیت زمانی ندارد.
** در صورت کسب حدنصاب لازم در آزمون، گواهی پایان دوره آنلاین بلافاصله از طریق سایت در دسترس بوده و گواهی چاپ شده یک ماه پس از آزمون صادر و ارسال خواهد شد.
** اطلاعات درج شده شما در سایت مستقیما ًبرای صدور و ارسال گواهی استفاده خواهد شد.

 

معرفی دوره از زبان مدرس

 

سرکار خانم مهندس محدثه طرقی
- دانشجوی دکتری مهندسی شیمی از دانشگاه تبریز
- پژوهشگر در زمینه غشاها
- چاپ چندین مقاله پژوهشی در زمینه غشاها
- سابقه تدریس دروس انتقال حرارت و مهندسی شیمی

 
- تعریف غشا و دسته‌بندی انواع غشاها
- دسته‌بندی فرایندهای غشایی
- ویژگی‌ها و خواص غشا
- روش‌های ساخت غشای سرامیکی
- روش‌های ساخت غشای پلیمری
- مشخصه‌یابی غشا
- کاربردهای غشا
- اثرگذاری و کاربرد نانوساختارها بر روی غشا
- نانوساختارهای مورد استفاده در غشا
- روش‌های ساخت غشاهای نانوساختار
- غشاهای نانوساختار تجاری شده در ایران

 

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو، در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو قرار گرفته است. در ادامه نحوه ثبت‌نام و دسترسی به دوره، مشاهده دوره و شرکت در آزمون پایان دوره آورده شده است.

برای دسترسی به دوره، ترجیحاً از طریق مرورگر فایرفاکس آپدیت شده، ابتدا وارد سایت آموزش شوید و سپس از طریق لینک زیر در سایت ثبت‌نام کنید:

عضویت در سایت


با تکمیل و تأیید فرم ثبت‌نام، ایمیل فعالسازی حساب کاربری برای شما ارسال خواهد شد؛ با تأیید لینک فعالسازی ارسال شده به ایمیل، عضو سایت خواهید شد.
 

پس از تکمیل ثبت‌نام، مجدد به سایت https://nanoeducation.ir مراجعه کنید و با استفاده از اطلاعات ثبت‌نامی خود وارد سایت شوید:

با اولین لاگین در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو، 5000 تومان اعتبار اولیه هدیه به شما تعلق خواهد گرفت. بعد از ورود به سیستم و جهت افزایش موجودی کیف پول خود در سایت، برای ثبت‌نام در دوره آموزشی غیرحضوری مدنظر خود، بر روی گزینه موجودی در کنار نام کاربری خود کلیک کنید:

با کلیک بر روی گزینه موجودی، به صفحه پرداخت سایت منتقل می‌شوید و می‌توانید موجودی کیف پول خود را در سایت افزایش دهید:
 


 

پس از افزایش موجودی و جهت انتخاب دوره مدنظر خود و ثبت‌نام در دوره، به لینک زیر وارد شوید:

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو

با کلیک بر روی عنوان دوره مدنظر خود، به صفحه دوره منتقل می‌شوید و می‌توانید در دوره ثبت‌نام کنید:


پس از ثبت‌نام، دکمه ورود به کلاس برای شما فعال خواهد شد و می‌توانید به محتوای دوره دسترسی پیدا کنید.


 


 

همچنین با کلیک بر روی نام کاربری خود در سایت آموزش و از بخشرویدادهای من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت.

در این صفحه با کلیک بر روی آیکن ورود به کلاس، به صفحه دوره منتقل خواهید شد.


 

در صفحه دوره، لیست جلسات دوره را در منوی سمت راست مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض محتوای سرفصل اول از جلسه اول برای شما نمایش داده می‌شود.


دقت کنید زمانی به محتوای سرفصل‌های بعدی در جلسه اول یا جلسات بعدی دسترسی خواهید داشت که بخش های قبلی را مشاهده کرده و بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید در غیر این صورت سیستم اجازه مشاهده سرفصل‌ها و جلسات بعدی را به شما نمی‌دهد.
 

در صورتی که بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید، آیکن تیک در کنار عنوان سرفصل نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل محتوای سرفصل فعلی است. در این حالت سرفصل بعدی به شما نمایش داده خواهد شد.
 

در صورتی که همه سرفصل‌ها را مشاهده کرده باشید و بخواهید دوره را مرور کنید کافی است بر روی عنوان هر جلسه یا سرفصل کلیک کنید. با کلیک بر روی هر سرفصل، محتوای سرفصل را مشاهده خواهید کرد.

پس از اطمینان از تکمیل آموزش خود می‌توانید در آزمون پایان دوره شرکت کنید.

آزمون پایان دوره در صفحه خود دوره و پس از تکمیل مشاهده همه سرفصل‌ها فعال خواهد شد. پس از مشاهده آخرین سرفصل دوره بر روی دکمه تأیید نهایی کلیک کنید.


پس از کلیک بر روی تأیید نهایی، بخش تأیید اطلاعات شخصی و ثبت نهایی و انجام آزمون در انتهای منوی سمت راست قابل مشاهده خواهد بود. در صورت تأیید و تکمیل اطلاعات خود در سایت آموزش و در صورت آمادگی برای شرکت در آزمون، بر روی ثبت نهایی و انجام آزمون کلیک کنید. گفتنی است اطلاعات تأیید شده مستقیماً برای صدور گواهی استفاده می‌شوند؛ بنابراین نیاز است که اطلاعات خود را به صورت دقیق و صحیح وارد کنید.پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نهایی و انجام آزمون، به صفحه آزمون منتقل می‌شوید و می‌توانید یک باربه صورت رایگان در آزمون شرکت کنید.

در حین آزمون از زدن دکمه بازگشت یا بستن صفحه خودداری کنید. پس از پایان پاسخگویی در زمان مجاز آزمون، بر روی ثبت آزمون کلیک کنید.

پس از ثبت موفقیت‌آمیز آزمون، نتیجه آزمون خود را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در صورت کسب نمره بالای 50 درصد، گواهی آنلاین شما بلافاصله از طریق سایت قابل مشاهده بوده و گواهی چاپ شده شما یک ماه پس از آزمون صادر و ارسال خواهد شد.

در صورت عدم قبولی در آزمون، امکان آزمون مجدد وجود دارد. در صورت عدم قبولی در اولین آزمون و شرکت مجدد در آزمون پایان دوره، مبلغ 15 هزار تومان از کیف پول شما کسر خواهد شد.

برای مشاهده گواهی آنلاین خود در صورت قبولی، می‌توانید به صفحه رویدادهای من مراجعه کنید و از بخش وضعیت گواهی، گواهی خود را مشاهده کنید.

 همچینین از این صفحه می‌توانید وضعیت ارسال گواهی چاپ شده خود را نیز پیگیری کنید.

در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید.

نمونه گواهی مینی دوره در ادامه قابل مشاهده است:
 

بلیط مینی‌دوره آشنایی با غشاهای نانوساختار


# ثبت نام عنوان قیمت - تومان
1 ثبت نام مینی‌دوره «آشنایی با غشاهای نانوساختار» قیمت کل : ۵۰,۰۰۰
کد تخفیف ثبت کد تخفیف

سخنرانان مینی‌دوره آشنایی با غشاهای نانوساختار