دوره حضوری تحلیل نتایج آنالیز UV-Vis-FTIR

دوره حضوری تحلیل نتایج آنالیز UV-Vis-FTIR
 
 • تاریخ درج ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
 • تعداد بازدید 35,819
 
موضوع

آموزش حضوری
 
 
امتیاز کاربران

۵ امتیاز از ۵ (۱ رای)

 
 
 

دوره حضوری تحلیل نتایج آنالیز UV-Vis-FTIR

روش­‌های UV-Vis و IR هر دو به عنوان روش‌­های نوری شناخته می­‌شوند چون جنبه­‌های مشابهی از نظر دستگاه داشته و همچنین برهمکنش تابش­‌های الکترومغناطیس با ماده در این نواحی با هم تشابه دارند. هدف هر طیف‌سنجی نوری (FTIR، UV-Vis و ...) این است که نشان دهد یک نمونه چه طول موجی را جذب می‌کند. طیف‌سنجی FTIR روشی برای گرفتن طیف مادون قرمزی است که توسط یک جامد، مایع یا گاز، جذب یا گسیل می‌شود. این اطلاعات به صورت شدت بر حسب طول موج گزارش می‌شوند. در این روش نوری شامل طول موج‌های مختلف به نمونه تابانده می‌شود و بررسی می‌شود که چه مقدار از این نور جذب می‌شود. این کار چندین بار تکرار می‌شود تا نقاط داده‌ای مختلفی به دست آید. سپس از یک کامپیوتر استفاده می‌شود تا این داده‌ها به داده‌های شدت بر حسب طول موج تبدیل شوند. مطالعه عامل­دار شدن نانوساختارها به ویژه با ترکیبات آلی از طریق طیف‌­سنجی فروسرخ انجام می­‌شود. البته امکان مطالعه ترکیبات معدنی نیز با این تکنیک وجود دارد. در تکنیک UV-Vis طیف جذب در ناحیه مرئی و فرابنفش به دست می‌آید. طیف­‌سنجی فرابنفش و مرئی نیز طیف الکترونی ماده را مشخص می‌­کند چون برهمکنش پرتو فرابنفش با ماده از نوع انتقالات الکترونی است. از طرفی چون محدوده مرئی و فرابنفش بسیار نزدیک به هم هستند. معمولا این دو طیف­‌سنجی توسط یک دستگاه با یک منبع نوری و آشکارساز انجام می­‌شود. در حال حاضر دستگاه طیف‌سنج نوری در محدوده فرابنفش-مرئی-فروسرخ در ایران تولید می‌شود که تصویر زیر نمونه‌ای از این دستگاه است.

دوره آموزشی حضوری «تحلیل نتایج آنالیز UV-Vis-FTIR» با تدریس سرکار خانم دکتر گلناز پرهیزکار توسط سایت آموزش فناوری نانو برگزار می‌شود.

** این دوره حضوری شامل 4 ساعت آموزش به همراه پرسش‌وپاسخ است و محل برگزاری آن ستاد ویژه توسعه فناوری نانو می‌باشد؛ شرکت در این دوره حضوری به دانشجویان و پژوهشگران حوزه انواع گرایش‌های نانو، شیمی، مهندسی مواد، فیزیک، مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر، زیست‌شناسی، بیوتکنولوژی، داروسازی، پزشکی، گیاهان دارویی و ... توصیه می‌شود.
 

*** همچنین بعنوان هدیه‌ای از طرف سایت آموزش فناوری نانو، دوره غیرحضوری «طیف‌سنجی فروسرخ-مرئی-فرابنفش (UV-VIS-FTIR)»  به ارزش ۱۶۹هزار تومان برای مخاطبین این دوره حضوری، که تا 30 دی ماه ثبت‌نام خود را نهایی کنند، بصورت رایگان فعال خواهد شد. *** 

*** برای دانلود کتب زبان اصلی مرتبط با این دوره، «اینجا» و «اینجا» کلیک کنید. ***
 

*** هزینه ثبت‌نام در این دوره حضوری 370هزار تومان است؛ لازم به ذکر است که ظرفیت ثبت‌نام محدود و به تعداد 30 نفر می‌باشد.

 


 

*** هزینه ثبت‌نام در این دوره حضوری، بصورت آنلاین، 290هزار تومان است؛ لازم به ذکر است که ظرفیت ثبت‌نام محدود و به تعداد 20 نفر می‌باشد.
  


 

سرفصل‌های بخش طیف‌سنجی فروسرخ
 
سرفصل‌های بخش طیف‌سنجی فرابنفش-مرئی
مروری بر مفاهیم مهم جهت تحلیل طیف فروسرخ و بررسی محدوده ارتعاشی پیوندهای مختلف مروری بر فرآیند جذب امواج الکترومغناطیس و مفاهیم مرتبط با آن
تحلیل نتایج ترکیبات آلی عوامل موثر بر جذب در محدوده فرابنفش-مرئی
تحلیل نتایج ترکیبات معدنی تحلیل کیفی نتایج طیف‌سنجی فرابنفش-مرئی
تحلیل نتایج ترکیبات هیبریدی تحلیل کمی نتایج طیف‌سنجی فرابنفش-مرئی
تحلیل نتایج درشت مولکول‌ها و پلیمرها -
 

سرکار خانم دکتر گلناز پرهیزکار
* دکتری شیمی آلی از دانشگاه اصفهان
* مدرس ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
* مدرس بیش از ۸۰ سمینار و کارگاه دانشجویی، دانش‌‏آموزی و دبیران در حوزه فناوری نانو در نقاط مختلف کشور
* انتشار چندین مقاله ISI در حوزه شیمی آلی، نانوکاتالیست‏‌ها و نانوحامل‏‌های دارویی


 

دوره حضوری «تحلیل نتایج آنالیز UV-Vis-FTIR»
 
مدت زمان دوره حضوری 4 ساعت در تاریخ 26 بهمن‌ماه از ساعت 13 الی 17 (همراه با پرسش و پاسخ مستقیم با استاد)
وضعیت گواهی چاپی فارسی
هزینه دوره بصورت حضوری
بصورت آنلاین
370 هزار تومان
290 هزار تومان
اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام از طریق سایت آموزش ثبت‌نام
ثبت‌نام حضوری مستقیم از طریق زرین‌پال ثبت‌نام
هدیه سایت آموزش فناوری نانو فعال‌سازی رایگان دوره غیرحضوری «طیف‌سنجی فروسرخ-مرئی-فرابنفش (UV-VIS-FTIR)» برای مخاطبینی که تا 30 دی ماه ثبت‌نام خود را نهایی کنند.


نکات مهم:
-
شرکت‌کنندگان، گواهی چاپی حضور در دوره به زبان فارسی را در پایان کلاس، در همان سالن کنفرانس، دریافت خواهند کرد؛ لازم به ذکر است که شرکت‌کنندگان در صورت تمایل به دریافت گواهی به زبان انگلیسی، ضروری است درخواست خود را به پشتیبانی ارسال کنند.
- حضور در محل برگزاری، در زمان مقرر ضروری است.
- محل برگزاری، سالن کنفرانس ستاد ویژه توسعه فناوری نانو می‌باشد.
- آدرس: تهران - ستارخان - خیابان حبیب‌الهی - خیابان متولیان - ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
 

ابتدا وارد سایت آموزش فناوری نانو شوید (در صورتی که عضو سایت نیستید، ابتدا در سایت عضو شوید: عضویت در سایت)(دقت کنید، اطلاعات کاربری خود را جهت صدور گواهی، بطور کامل و صحیح وارد نمایید)؛ پس از ورود به سایت، در دوره مدنظر خود ثبت‌نام کنید. برای دسترسی به دوره ثبت‌نامی خود، کافی است وارد سایت شوید و بر روی نام کاربری خود کلیک کنید؛ با ورود به بخش رویدادهای من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره با شماره‌ 09104712036 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

 
تعداد نظرات : ۲

 • حسینی

  ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  ساعت کلاس حضوری کی هست؟ آیا در زمان تایم اداری است؟

  مدیر سیستم

  ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
  وقت بخیر
  زمان برگزاری 4شنبه 26 بهمن ماه از ساعت 13 الی 17 هستش.
 • محمدزاده

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
  سلام وقت بخیر ببخشید، شرکت کننده هایی که به صورت آنلاین شرکت میکنند، گواهی دوره رو دریافت میکنند؟ یعنی گواهی پست میشه یا به صورت الکترونیکی دریافت میکنند؟

  مدیر سیستم

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
  وقت شما هم بخیر
  بله گواهی برای همه دوستان صادر و پست میشه.