وبینار آشنایی با نانو در علوم پایه پزشکی

وبینار آشنایی با نانو در علوم پایه پزشکی


وبینار آشنایی با نانو در علوم پایه پزشکی
  • تاریخ شروع ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
  • زمان دوره ۰۳:۰۰:۰۰
  • تعداد شرکت کنندگان ۳۱
علم نانو یک دانش بین رشته‌ای است که به بررسی خواص و رفتار مواد در ابعاد 1 تا 100 نانومتر می‌پردازد. نانو از واژه یونانی «Nanos» به معنی «کوتوله» گرفته شده است و به 10 به توان منفی 9 اشاره دارد. در این مقیاس، رفتار و خواص مواد، متفاوت از حالت توده‌ای آن‌ها بوده و قوانین فیزیک کلاسیک قادر به توجیه این رفتار‌ها نیست؛ دلیل این امر ظهور اثرات سطحی و کوانتومی می‌باشد. با کمک نانوفناوری می‌توان خواص الکترونیکی، نوری، حرارتی، مغناطیسی و مکانیکی مواد را مطابق با کاربرد مدنظر دستکاری نمود و بهبود داد.
نانومواد از منظر مقیاس ابعاد، به 4 گروه نانومواد صفر بعدی، یک بعدی، دو بعدی و سه بعدی تقسیم می‌شوند که می‌توان از طریق روش‌های ساخت «بالا به پایین» و «پایین به بالا» به این نانومواد دست یافت. از جمله نانوساختارهای صفر بعدی می‌توان به نانوذرات فلزی و اکسید فلزی اشاره داشت که در حوزه‌های مختلفی از جمله کمک به ساخت ابزار و سنسورهای با دقت فوق‌العاده بالا، ساخت ابزار و تجهیزات بسیار مستحکم، دارورسانی هدفمند با بیشترین کارآیی و حداقل عوارض جانبی بکار می‌روند.
در حوزه علوم پزشکی، علم نانو می‌تواند به اکثر بخش‌ها ورود کرده و آن‌ها را بهبود دهد که از جمله این موارد می‌توان به بهبود سرعت و دقت کیت‌های تشخیصی، افزایش کارآیی داروها، بهبود کنتراست در تصویربرداری، توسعه نانوکامپوزیت‌های مستحکم دندانی و ... اشاره کرد؛ لازم به ذکر است که جهت آنالیز و مشخصه‌یابی نانومواد، جهت اطمینان از حصول خاصیت مطلوب در کاربردهای مدنظر، می‌توان از روش‌های مختلف از جمله SEM (بررسی مورفولوژی)، FTIR (بررسی گروه‌های عاملی و تایید اصلاح سطح)، UV-Vis (رهایش دارو، بررسی غلظت)، VSM (تعیین خواص مغناطیسی) و غیره استفاده نمود.

سایت آموزش فناوری نانو دوره آنلاین «وبینار آشنایی با نانو در علوم پایه پزشکی» را با تدریس خانم دکتر سارا میناییان و جناب آقای دکتر احمد توکلی ارائه می‌دهد.

** این دوره شامل 3 ساعت محتوای آموزشی است. مخاطبان این دوره می‌توانند تمامی دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، پژوهشگران و فناوران رشته‌های علوم پایه و پزشکی مانند زیست‌شناسی، دندان‌پزشکی، ژنتیک، داروسازی و ... باشند که می‌توانند از محتوای این دوره جهت آشنایی با علم نانو و استفاده از آن در انجام مطالعات و پژوهش‌های خود استفاده کنند.

*** این دوره به صورت رایگان برگزار می‌گردد.
ردیف عنوان دوره مدرس مدت زمان (ساعت) ساعت برگزاری تاریخ برگزاری
1 MOF و سیالات خانم مریم کمالی 2:00 21 الی 19 1402/02/06
2 روش‌های طیف‌سنجی، کروماتوگرافی، آنالیز حرارتی و تعیین تخلخل و سطح موثر خانم گلناز پرهیزگار 2:00 15 الی 17 1402/02/07
3 انباشت الکتروشیمیایی و آندایز، دریچه‌ای از سنتز نانوساختارها آقای علیرضا فغانی 2:00 21 الی 19 1402/02/07
4 کاربرد فناوری نانو در دارورسانی و مهندسی بافت خانم سارا صفرآبادی 2:00 15 الی 17 1402/02/08
5 کارآفرینی در فناوری نانو آقای علی جلالی ویرثق 2:00 21 الی 19 1402/02/08  
*** جهت پرداخت هزینه برای گواهی شرکت در رویداد، بصورت الکترونیکی فارسی به مبلغ 35هزار تومان، روی لینک زیر کلیک نمایید:


 

*** جهت پرداخت هزینه برای گواهی شرکت در رویداد، بصورت الکترونیکی انگلیسی به مبلغ 55هزار تومان، روی لینک زیر کلیک نمایید:
 

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو، در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو قرار گرفته است. در ادامه نحوه ثبت‌نام و دسترسی به دوره، مشاهده دوره و شرکت در آزمون پایان دوره آورده شده است.

برای دسترسی به دوره، ترجیحاً از طریق مرورگر فایرفاکس آپدیت شده، ابتدا وارد لینک زیر شوید:

https://nanoeducation.ir

پس از ورود به لینک https://nanoeducation.ir، صفحه اول سایت را مشاهده خواهید کرد؛ پس از ورود به سایت، ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید.
 


با تکمیل و تأیید فرم ثبت‌نام، ایمیل فعال‌سازی حساب کاربری برای شما ارسال خواهد شد؛ با تأیید لینک فعال‌سازی ارسال شده به ایمیل، عضو سایت خواهید شد.
 


 

پس از تکمیل ثبت‌نام، مجدد به سایت https://nanoeducation.ir مراجعه کنید و با استفاده از اطلاعات ثبت‌نامی خود وارد سایت شوید:


با اولین لاگین در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو، 5000 تومان اعتبار اولیه هدیه به شما تعلق خواهد گرفت. بعد از ورود به سیستم و جهت افزایش موجودی کیف پول خود در سایت، برای ثبت‌نام در دوره آموزشی غیرحضوری مدنظر خود، بر روی گزینه موجودی در کنار نام کاربری خود کلیک کنید:


با کلیک بر روی گزینه موجودی، به صفحه پرداخت سایت منتقل می‌شوید و می‌توانید موجودی کیف پول خود را در سایت افزایش دهید:


 

پس از افزایش موجودی و جهت انتخاب دوره مدنظر خود و ثبت‌نام در دوره، به لینک زیر وارد شوید:

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو

با کلیک بر روی عنوان دوره مدنظر خود، به صفحه دوره منتقل می‌شوید و می‌توانید در دوره ثبت‌نام کنید:


 

پس از ثبت‌نام، دکمه ورود به کلاس برای شما فعال خواهد شد و می‌توانید به محتوای دوره دسترسی پیدا کنید.


 


 

همچنین از بخش دوره‌های من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت. با کلیک بر روی نام کاربری خود، بخش دوره های من را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در این صفحه با کلیک بر روی آیکن ورود به کلاس، به صفحه دوره منتقل خواهید شد.


 

در صفحه دوره، لیست جلسات دوره را در منوی سمت راست مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض محتوای سرفصل اول از جلسه اول برای شما نمایش داده می‌شود.


 

دقت کنید زمانی به محتوای سرفصل‌های بعدی در جلسه اول یا جلسات بعدی دسترسی خواهید داشت که بخش های قبلی را مشاهده کرده و بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید در غیر این صورت سیستم اجازه مشاهده سرفصل‌ها و جلسات بعدی را به شما نمی‌دهد.
 


 

در صورتی که بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید، آیکن تیک در کنار عنوان سرفصل نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل محتوای سرفصل فعلی است. در این حالت سرفصل بعدی به شما نمایش داده خواهد شد.


 

در صورتی که همه سرفصل‌ها را مشاهده کرده باشید و بخواهید دوره را مرور کنید کافی است بر روی عنوان هر جلسه یا سرفصل کلیک کنید. با کلیک بر روی هر سرفصل، محتوای سرفصل را مشاهده خواهید کرد.

پس از اطمینان از تکمیل آموزش خود می‌توانید در آزمون پایان دوره شرکت کنید.

آزمون پایان دوره در صفحه خود دوره و پس از تکمیل مشاهده همه سرفصل‌ها فعال خواهد شد. پس از مشاهده آخرین سرفصل دوره بر روی دکمه تأیید نهایی کلیک کنید.


 

پس از کلیک بر روی تأیید نهایی، بخش تأیید اطلاعات شخصی و ثبت نهایی و انجام آزمون در انتهای منوی سمت راست قابل مشاهده خواهد بود. در صورت تأیید و تکمیل اطلاعات خود در سایت آموزش و در صورت آمادگی برای شرکت در آزمون، بر روی ثبت نهایی و انجام آزمون کلیک کنید.
*** گفتنی است اطلاعات تأیید شده مستقیماً برای صدور گواهی استفاده می‌شوند؛ بنابراین نیاز است که اطلاعات خود را به صورت دقیق و صحیح وارد کنید.


 

پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نهایی و انجام آزمون، به صفحه آزمون منتقل می‌شوید و می‌توانید یک باربه صورت رایگان در آزمون شرکت کنید.

در حین آزمون از زدن دکمه بازگشت یا بستن صفحه خودداری کنید. پس از پایان پاسخگویی در زمان مجاز آزمون، بر روی ثبت آزمون کلیک کنید.


 

پس از ثبت موفقیت‌آمیز آزمون، نتیجه آزمون خود را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در صورت عدم قبولی در آزمون، امکان آزمون مجدد وجود دارد. در صورت عدم قبولی در اولین آزمون و شرکت مجدد در آزمون پایان دوره، مبلغ 15 هزار تومان از کیف پول شما کسر خواهد شد.

در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید.
 

 شرکت در این دوره به چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟
مخاطبان این دوره می‌توانند تمامی دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، پژوهشگران و فناوران رشته‌های علوم پایه و پزشکی مانند زیست‌شناسی، دندان‌پزشکی، ژنتیک، داروسازی و ... باشند که می‌توانند از محتوای این دوره جهت آشنایی با علم نانو و استفاده از آن در انجام مطالعات و پژوهش‌های خود استفاده کنند.

 نحوه دسترسی به دوره به چه صورت هست؟
پس از ثبت‌نام از طریق سایت، دوره موردنظر در پنل شما و قسمت رویداد‌های من قرار می‌گیرد.

 برای گرفتن گواهی چه کاری باید انجام بدهیم؟
با پرداخت 35 هزار تومان، امکان دریافت «گواهی الکترونیکی فارسی»، و با پرداخت 55 هزار تومان، امکان دریافت «گواهی الکترونیکی انگلیسی» امکان‌پذیر می‌باشد.


 من در سایت ثبت‌نام کردم ولی برای ورود به سیستم مشکل دارم و با خطای حساب کاربری شما فعال نشده روبرو می‌شوم برای رفع این مشکل چه کاری باید انجام بدهم؟
پس از ثبت‌نام در سایت، ایمیلی با عنوان ایمیل فعالسازی برای شما ارسال می‌گردد، وارد ایمیل خود شده و روی لینک ارسالی  کلیک کنید.

 چگونه می‌توانم در سایت عضو شوم؟
در صفحه اصلی سایت روی دکمه عضویت در سیستم کلیک کرده و مشخصات خود را وارد کنید و دکمه ثبت را بزنید.
دقت کنید، اطلاعات کاربری خود را جهت صدور گواهی، بطور کامل و صحیح وارد نمایید.

 رمز عبور حساب کاربری خود را فراموش کرده‌ام، چه کاری باید انجام دهم؟
در صفحه لاگین دکمه فراموشی رمز عبور را کلیک کنید. ایمیلی جهت راهنمایی برای پیدا کردن رمز عبورتان برای شما ارسال می‌گردد.

 دوره‌های آموزشی سایت آموزش شامل چه بخش‌هایی است؟
این دوره‌ها شامل ویدیو‌های آموزشی بخش‌بندی شده، فایل ارائه استاد دوره، جزوه آموزشی، نرم‌افزار‌های مرتبط و آزمون پایان دوره می‌باشد.

 چگونه می‌توانم دوره آموزشی مورد نظر خود را پیدا و تهیه کنم؟
پس از ورود به بخش دوره‌های غیرحضوری سایت آموزش می‌توانید دوره مورد نظر خود را با جستجو بین دوره‌های آموزشی پیدا کنید. پس از پیدا کردن دوره مورد نظر می‌توانید از دو روش خرید به وسیله کیف پول حساب کاربری و لینک زرین‌پال اقدام به خرید نمایید. همچنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سایت آموزش فناوری نانو در جریان جدیدترین دوره‌های سایت قرار بگیرید.

 من از طریق زرین‌پال ثبت نام کردم ولی دوره بلافاصله برای من فعال نشده است علت این موضوع چیست؟
علاقمندانی که از طریق زرین پال در دوره ها ثبت‌نام می‌کنند حداکثر 24 ساعت پس از ثبت‌نام می‌توانند دوره را در بخش رویدادهای من ملاحظه کنند.

 امکان پرسش و پاسخ و رفع اشکال با اساتید دوره وجود دارد؟
شرکت‌کنندگان دوره از دو روش ایمیل استاد و پشتیبانی سایت آموزش می‌توانند سوالات خود را مطرح کنند و پاسخ مورد نیاز خورد را دریافت کنند.

بلیط وبینار آشنایی با نانو در علوم پایه پزشکی


# ثبت نام عنوان قیمت - تومان
1 وبینار آشنایی با نانو در علوم پایه پزشکی رایگان
کد تخفیف ثبت کد تخفیف

سخنرانان وبینار آشنایی با نانو در علوم پایه پزشکی