درباره سایت آموزش فناوری نانو

درباره سایت آموزش فناوری نانو
ما در سایت آموزش فناوری نانو قصد داریم در کنار هم ابعاد مختلف فناوری نانو را بشناسیم و رویکردهای جدیدی از پیشرفت و توسعه را تجربه کنیم ...

سایت آموزش فناوری نانو از سال 1390 فعالیت خود را با ارائه محتواهای آموزشی در قالب متون و مقالات آموزشی با موضوعات مختلف در زمینه فناوری نانو آغاز کرد. در ابتدای کار، این سایت مخاطبان محدودی داشت با این حال تلاش شد که متون آموزشی ارائه شده تا حد امکان پاسخگوی اشتیاق و نیاز علاقه‌مندان فناوری نانو در سطوح دانش آموزی و دانشجویی باشد. پس از گذشت دو سال و و همزمان با پیشرفت‌های چشمگیر فناوری نانو در ایران و جهان، فاز جدیدی از توسعه سایت آموزش نیز آغاز شد. در این مرحله، تیم توسعه سایت آموزش فناوری نانو با همکاری متخصصان فناوری نانو از گرایش‌ها و رشته‌های مختلف و با رویکردی تازه، محتواهای آموزشی در قالب ارائه مقالات آموزشی در موضوعات مختلف مرتبط با فناوری نانو و در سطوح آموزشی مختلف از عمومی تا تخصصی، برگزاری آزمون‌ها و مسابقه‌های مختلف، ارائه فایل‌ها و نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای در حوزه فناوری نانو  و ... را در اختیار علاقه‌مندان فارسی زبان فناوری نانو قرار داد تا مورد استفاده حداکثری علاقه‌مندان قرار بگیرد. این مرحله از توسعه نزدیک به 4 سال طول کشید و در این مدت مخاطبان سایت به مرز 25 هزار نفر با بیش از 5 هزار بازدید در روز رسید. مخاطبان سایت آموزش در طول این مدت با ارائه نظرات و پیشنهادات خود، بیش از پیش در توسعه محتوایی و فنی سایت با تیم سایت آموزش مشارکت داشتند و نظرات آن‌ها تا حد امکان در برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای سایت در نظر گرفته می‌شد. با توجه به بازخوردهای دریافت شده از مخاطبان، از سال 1396 سایت آموزش وارد فاز سوم توسعه خود شد؛ در این مرحله علاوه بر توسعه قالب‌های محتوایی قبلی، دوره‌های آموزشی غیرحضوری به صورت آنلاین و آفلاین، در موضوعات پرکاربرد مرتبط با فناوری نانو و با تدریس اساتید و متخصصان فناوری نانو در سطح کشور، برگزار شد و در اختیار مخاطبان سایت قرار داده شد که مورد استقبال چشمگیر مخاطبان سایت آموزش قرار گرفت و علاقه‌مندان فناوری نانو، در سطوح مختلف و از اقصی نقاط کشور می‌توانستند از این دوره‌های آموزشی غیرحضوری استفاده کنند.
در حال حاضر سایت آموزش فناوری نانو به عنوان بستر جامع آموزش تخصصی فناوری نانو در داخل کشور، با خانواده‌ای 45 هزار نفری و بیش از 8 هزار بازدید روزانه، و با رویکردی جدید در بخش‌های محتوایی و فنی، در فاز چهارم توسعه خود قرار دارد. تمام تلاش ما در سایت آموزش فناوری نانو بر این است که با بهره‌گیری از دانش، تجربه و تخصص متخصصان سرزمین‌مان، محتواهای آموزشی به روز، متنوع و کاربردی را در اختیار علاقه‌مندان این فناوری در اقصی نقاط میهن عزیزمان قرار دهیم. امید آن را داریم که شما نیز در این مسیر همراه ما باشید و با ارائه نظرات و پیشنهادات خود، در توسعه سایت آموزش فناوری نانو با ما مشارکت کنید.