دوره حضوری تحلیل نتایج آنالیز TEM

دوره حضوری تحلیل نتایج آنالیز TEM
 
 • تاریخ درج ۱۴۰۱/۱۰/۱۴
 • تعداد بازدید 14,060
 
موضوع

آموزش حضوری
 
 
امتیاز کاربران

امتیاز از ۵ (۰ رای)

 
 
 

دوره حضوری تحلیل نتایج آنالیز TEM

میکروسکوپ‌های الکترونی عبوری (TEM: Transmission electron microscope) ابزارهایی ویژه در مشخص کردن ساختار و مورفولوژی مواد محسوب می‌شوند که مطالعات ریزساختاری مواد با قدرت تفکیک بالا و بزرگنمایی خیلی زیاد را امکان‌پذیر می‌سازند؛ با استفاده از TEM قابلیت تصویربرداری مستقیم از ذرات تا اندازه یک اتم فراهم می‌شود؛ جهت تصویرسازی، ابتدا یک الگو با استفاده از پرتوهای الکترونی عبوری و/یا پراکنده شده از نمونه، که با استفاده از دریچه‌ها انتخاب می‌شوند، تهیه شده و سپس تحت تأثیر عدسی‌های مناسب برای دستیابی به تصویری با کنتراست بالا قرار می‌گیرد. فرایند انتخاب پرتو، تکنیک‌هایی مانند اندازه‌گیری‌های میدان روشن و میدان تاریک و تصویربرداری با رزولوشن بالا (HR-TEM) را از یکدیگر تفکیک می‌کند. این پارامترها در میزان وضوح تصویر و کنتراست بین ذرات و زمینه، تعداد ذرات در هر تصویر، و در نتیجه آنالیز نهایی ذرات مؤثر است. در این بین، پراش الکترون یکی از مهم‌ترین پدیده‌هایی است که در میکروسکوپ‌های الکترونی عبوری و در هنگام بررسی نمونه‌های بلوری اتفاق می‌افتد، که با بررسی آن طیف وسیعی از داده‌ها در مورد ویژگی‌های ساختاری مواد نشان داده خواهد شد. از ابن‌رو می‌توان از TEM جهت مطالعات ساختارهای بلوری، تقارن، جهت‌گیری و نقائص بلوری استفاده کرد. این موارد سبب شده است که TEM امروزه به عنوان یک ابزار بسیار مهم در بسیاری از تحقیقات پیشرفته فناوری نانو، فیزیک، شیمی، بلورشناسی، علم مواد و زیست‌شناسی شناخته شود.

دوره آموزشی حضوری «تحلیل نتایج آنالیز TEM» با تدریس جناب آقای دکتر محمدجعفر مولایی توسط سایت آموزش فناوری نانو برگزار می‌شود.

** این دوره حضوری شامل 4 ساعت آموزش به همراه پرسش‌وپاسخ است و محل برگزاری آن ستاد ویژه توسعه فناوری نانو می‌باشد؛ شرکت در این دوره حضوری به دانشجویان و پژوهشگران حوزه فناوری نانو، شیمی، فیزیک، مهندسی مواد، مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر، زیست‌شناسی، نساجی و ... توصیه می‌شود.

*** همچنین بعنوان هدیه‌ای از طرف سایت آموزش فناوری نانو، دوره غیرحضوری «میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM) و تحلیل داده های آن» به ارزش ۲۱۹هزار تومان برای مخاطبین این دوره حضوری، که تا 30 دی ماه ثبت‌نام خود را نهایی کنند، بصورت رایگان فعال خواهد شد. ***

*** برای دانلود کتب زبان اصلی مرتبط با این دوره، «اینجا» کلیک کنید. ***

*** هزینه ثبت‌نام در این دوره حضوری 370هزار تومان است؛ لازم به ذکر است که ظرفیت ثبت‌نام محدود و به تعداد 30 نفر می‌باشد.


 
*** هزینه ثبت‌نام در این دوره حضوری، بصورت آنلاین، 290هزار تومان است؛ لازم به ذکر است که ظرفیت ثبت‌نام محدود و به تعداد 20 نفر می‌باشد.
 

 


 

سرفصل‌های دوره حضوری TEM
 
آشنایی با عملکرد سازوکار TEM
مدهای تصویربرداری TEM (زمینه روشن و زمینه تاریک) و کاربردهای آن
نحوه استخراج اطلاعات موردنیاز از تصاویر TEM
طرح پراش در TEM
آنالیز طرح پراش TEM
نحوه شناسایی عیوب کریستالی در تصاویر TEM
نحوه شناسایی ساختارهای آمورف در TEM
آشنایی با HRTEM و STEM
نحوه استفاده از تصاویر TEM و نتایج آن در مقالات
نحوه آماده‌سازی نمونه‌های مختلف برای آنالیز TEM

جناب آقای دکتر محمدجعفر مولایی

* دکتری نانوفناوری (گرایش نانومواد) از دانشگاه تهران

* عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شاهرود

* مدرس برتر فناوری نانو


 

دوره حضوری «تحلیل نتایج آنالیز TEM»
 
مدت زمان دوره حضوری 4 ساعت در تاریخ 19 بهمن‌ماه از ساعت 13 الی 17 (همراه با پرسش و پاسخ مستقیم با استاد)
وضعیت گواهی چاپی فارسی
هزینه دوره بصورت حضوری
بصورت آنلاین
370 هزار تومان
290 هزار تومان
اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام از طریق سایت آموزش ثبت‌نام
ثبت‌نام حضوری مستقیم از طریق زرین‌پال ثبت‌نام
هدیه سایت آموزش فناوری نانو فعال‌سازی رایگان دوره غیرحضوری «میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM) و تحلیل داده های آن» برای مخاطبینی که تا 30 دی ماه ثبت‌نام خود را نهایی کنند.


نکات مهم:
-
شرکت‌کنندگان، گواهی چاپی حضور در دوره به زبان فارسی را در پایان کلاس، در همان سالن کنفرانس، دریافت خواهند کرد؛ لازم به ذکر است که شرکت‌کنندگان در صورت تمایل به دریافت گواهی به زبان انگلیسی، ضروری است درخواست خود را به پشتیبانی ارسال کنند.
- حضور در محل برگزاری، در زمان مقرر ضروری است.
- محل برگزاری، سالن کنفرانس ستاد ویژه توسعه فناوری نانو می‌باشد.
- آدرس: تهران - ستارخان - خیابان حبیب‌الهی - خیابان متولیان - ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
 

ابتدا وارد سایت آموزش فناوری نانو شوید (در صورتی که عضو سایت نیستید، ابتدا در سایت عضو شوید: عضویت در سایت)(دقت کنید، اطلاعات کاربری خود را جهت صدور گواهی، بطور کامل و صحیح وارد نمایید)؛ پس از ورود به سایت، در دوره مدنظر خود ثبت‌نام کنید. برای دسترسی به دوره ثبت‌نامی خود، کافی است وارد سایت شوید و بر روی نام کاربری خود کلیک کنید؛ با ورود به بخش رویدادهای من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره با شماره‌ 09104712036 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

 
تعداد نظرات : ۲

 • محمد عرب

  ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
  سلام . گواهی کسانی که به صورت مجازی در دوره شرکت میکنند چگونه خواهد بود؟

  مدیر سیستم

  ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
  وقت بخیر
  گواهی فارسی حضور برای همه دوستان صادر میشه فارغ از آنلاین یا حضوری بودنشون
  و کلمه آنلاین توی گواهی ذکر نمیشه.
 • محمدزاده

  ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  سلام وقتتون بخیر باشه ببخشید، لینک گروه اطلاع رسانی برای کسانی که مجازی ثبت نام کردن از طریق پشتیبانی ارسال میشه یا میتونیم مستقیم از طریق خود سایت وارد کلاس بشیم؟ و یه سوال دیگه که کلاس ضبط میشه که یک بار دیگه مشاهده کنیم یا نه؟

  مدیر سیستم

  ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  وقت بخیر
  لینک اسکای‌روم و ورود به کلاس توی خود رویداد قرار داده میشه و بله کلاس هم ضبط میشه و بعد از تدوین در اختیارتون قرار داده میشه.