فوتون زیستی (Biophoton)

فوتون زیستی (Biophoton)


فوتون زیستی (Biophoton)
  • تاریخ شروع ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
  • زمان دوره ۵:۰۰
  • تعداد شرکت کنندگان ۳۵
نور عامل روشنایی جهان است. اما آیا این نور تنها توسط واکنش‌­های شیمیایی تولید می­‌شود؟ اخیراً مشخص شده است که نور توسط سلول­‌های بدن موجودات زنده از جمله انسان نیز تولید می­‌شود. سلول­‌ها و تمام ارگانیسم‌­های زنده تا قبل از مرگ، پالس‌­های نوری با شدت­‌های مختلف از خود ساطع می‌کنند. بنابراین نور را می‌­توان جزء غیرمادی بدن یک موجود زنده که او را با محیط اطراف مرتبط می­‌سازد، در نظر گرفت. وجود این نور درونی در سال 1920 توسط جنین‌شناس روسی به نام Alexander Gurwitsch کشف شد و نهایتاً توسط بیوفیزیست‌­ها از 1960 و مطابق با آخرین پیشرفت­‌های فناوری مورد بررسی قرار گرفته است. تمام ارگانیسم­‌های زنده، تابش ضعیفی (چند تا چند صد فوتون در ثانیه بر سانتیمتر مربع) را از خود ساطع می­‌کنند که این شدت برابر است با مشاهده نور شمع از فاصله 15 مایلی که در مقایسه با روشنایی روز صدها میلیون بار ضعیف­‌تر است. این نور توسط چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست، اما توسط فوتو­مالتی­‌پلایرها (Photomultiplier) که سیگنال‌های ضعیف را چندین میلیون برابر تقویت می­‌کند، قابل اندازه‌گیری است. این آشکارسازها محققان را قادر می­‌سازد تا این سیگنال­‌ها را به صورت نمودار ثبت کنند. این تابش­‌های سلولی، به­ عنوان تابش‌های فوتون‌­های زیستی شناخته شده‌اند. اکنون مبحث استفاده از خواص فوتون­‌های زیستی جهت تعیین فیزیولوژی سلولی و آشکارسازی تخریب سلولی در پدیده‌­هایی مانند شروع  و رشد عارضه سرطان، در مرزهای دانش جهانی قرار گرفته است.

دوره آموزشی غیرحضوری  «فوتون زیستی (Biophoton)» با تدریس جناب آقای دکتر هادی سردارآبادی در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو ارائه شده است. این دوره شامل 5ساعت محتوای آموزشی (ویدیو، متن و آزمون) است و علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام، به محتوای آموزشی دوره دسترسی خواهند داشت.

- این محتوا از طریق بستر سایت آموزش فناوری نانو قابل مشاهده و استفاده است.

** آزمون پایان دوره پس از دسترسی به دوره و در صورت پایان مراحل آموزشی بر روی پلتفرم جدید سایت آموزش نانو، به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره (فارسی و انگلیسی) را به صورت الکترونیک و چاپ شده دریافت می‌کنند.

*** شرکت در آزمون پایان دوره محدودیت زمانی ندارد.
** در صورت کسب حدنصاب لازم در آزمون، گواهی پایان دوره الکترونیک بلافاصله از طریق سایت در دسترس بوده و گواهی چاپ شده یک ماه پس از آزمون صادر و ارسال خواهد شد.
** اطلاعات درج شده شما در سایت مستقیما ًبرای صدور و ارسال گواهی استفاده خواهد شد.

 

جهت ثبت نام در دوره آموزشی غیرحضوری «فوتون زیستی (Biophoton)» دو راه وجود دارد:
1- ثبت‌نام از طریق همین صفحه
2- در صورتی که موفق به ثبت‌نام از طریق سایت و همین صفحه نشدید، به لینک زیر مراجعه کنید:
 

علاقه‌مندانی که از طریق زرین پال در این رویداد ثبت‌نام می‌کنند، 24 ساعت پس از ثبت‌نام، به محتوای دوره در سایت آموزش فناوری نانو دسترسی خواهند داشت.


 
جناب آقای دکتر هادی سردارآبادی
 
- دکتری تخصصی نانوتکنولوژی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
- مدرس برتر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
- حضور در برنامه نانواستارت‌آپ
- ثبت یک اختراع و تألیف مقالات ISI متعدد در مجلات بین‌المللی معتبر
- تألیف و همکاری در تألیف کتب مختلف در حوزه نانوپزشکی

 
* روش‌های ارتباطی سیستم‌های زیستی با یکدیگر نظیر سلول‌ها
* تولید میدان‌های الکترومغناطیسی (EMF) توسط سلول‌های زنده
* شواهدی از تعامل سلول‌ها از طریق میدان‌های الکترومغناطیسی
* فرآیند سیگنال‌دهی سلولی
* تشخیص عملی میدان‌های الکترومغناطیس با منشأ زیستی در محدوده مادون قرمز، مرئی و فرابنفش
* فوتون زیستی یا انتشار فوتون‌های خیلی ضعیف (UPE)
* منشأ فوتون زیستی به عنوان نور درون‌زاد
* پتانسیل تشخیصی فوتون زیستی
* آشکارسازی فوتون‌های زیستی
* غلبه بر محدودیت شدت پایین سیگنال فوتون زیستی
*ردیابی نانوحامل نانوذرات طلای میتو-لیپوزومی توسط میکروسکوپ نانولایو
* آنالیز سیگنال فوتون زیستی بهبودیافته

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو، در بخش دوره‌های غیرحضوری قرار گرفته است. در ادامه نحوه ثبت‌نام و دسترسی به دوره، مشاهده دوره و شرکت در آزمون پایان دوره آورده شده است.

برای دسترسی به دوره، ترجیحاً از طریق مرورگر فایرفاکس آپدیت شده، ابتدا وارد سایت آموزش شوید و سپس از طریق لینک زیر در سایت ثبت‌نام کنید:

عضویت در سایت


با تکمیل و تأیید فرم ثبت‌نام، ایمیل فعالسازی حساب کاربری برای شما ارسال خواهد شد؛ با تأیید لینک فعالسازی ارسال شده به ایمیل، عضو سایت خواهید شد.
 

پس از تکمیل ثبت‌نام، مجدد به سایت https://nanoeducation.ir مراجعه کنید و با استفاده از اطلاعات ثبت‌نامی خود وارد سایت شوید:

با اولین لاگین در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو، 5000 تومان اعتبار اولیه هدیه به شما تعلق خواهد گرفت. بعد از ورود به سیستم و جهت افزایش موجودی کیف پول خود در سایت، برای ثبت‌نام در دوره آموزشی غیرحضوری مدنظر خود، بر روی گزینه موجودی در کنار نام کاربری خود کلیک کنید:

با کلیک بر روی گزینه موجودی، به صفحه پرداخت سایت منتقل می‌شوید و می‌توانید موجودی کیف پول خود را در سایت افزایش دهید:
 


 

پس از افزایش موجودی و جهت انتخاب دوره مدنظر خود و ثبت‌نام در دوره، به لینک زیر وارد شوید:

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو

با کلیک بر روی عنوان دوره مدنظر خود، به صفحه دوره منتقل می‌شوید و می‌توانید در دوره ثبت‌نام کنید:


پس از ثبت‌نام، دکمه ورود به کلاس برای شما فعال خواهد شد و می‌توانید به محتوای دوره دسترسی پیدا کنید.


 


 

همچنین با کلیک بر روی نام کاربری خود در سایت آموزش و از بخشرویدادهای من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت.

در این صفحه با کلیک بر روی آیکن ورود به کلاس، به صفحه دوره منتقل خواهید شد.


 

در صفحه دوره، لیست جلسات دوره را در منوی سمت راست مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض محتوای سرفصل اول از جلسه اول برای شما نمایش داده می‌شود.


دقت کنید زمانی به محتوای سرفصل‌های بعدی در جلسه اول یا جلسات بعدی دسترسی خواهید داشت که بخش های قبلی را مشاهده کرده و بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید در غیر این صورت سیستم اجازه مشاهده سرفصل‌ها و جلسات بعدی را به شما نمی‌دهد.
 

در صورتی که بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید، آیکن تیک در کنار عنوان سرفصل نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل محتوای سرفصل فعلی است. در این حالت سرفصل بعدی به شما نمایش داده خواهد شد.
 

در صورتی که همه سرفصل‌ها را مشاهده کرده باشید و بخواهید دوره را مرور کنید کافی است بر روی عنوان هر جلسه یا سرفصل کلیک کنید. با کلیک بر روی هر سرفصل، محتوای سرفصل را مشاهده خواهید کرد.

پس از اطمینان از تکمیل آموزش خود می‌توانید در آزمون پایان دوره شرکت کنید.

آزمون پایان دوره در صفحه خود دوره و پس از تکمیل مشاهده همه سرفصل‌ها فعال خواهد شد. پس از مشاهده آخرین سرفصل دوره بر روی دکمه تأیید نهایی کلیک کنید.


پس از کلیک بر روی تأیید نهایی، بخش تأیید اطلاعات شخصی و ثبت نهایی و انجام آزمون در انتهای منوی سمت راست قابل مشاهده خواهد بود. در صورت تأیید و تکمیل اطلاعات خود در سایت آموزش و در صورت آمادگی برای شرکت در آزمون، بر روی ثبت نهایی و انجام آزمون کلیک کنید. گفتنی است اطلاعات تأیید شده مستقیماً برای صدور گواهی استفاده می‌شوند؛ بنابراین نیاز است که اطلاعات خود را به صورت دقیق و صحیح وارد کنید.پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نهایی و انجام آزمون، به صفحه آزمون منتقل می‌شوید و می‌توانید یک باربه صورت رایگان در آزمون شرکت کنید.

در حین آزمون از زدن دکمه بازگشت یا بستن صفحه خودداری کنید. پس از پایان پاسخگویی در زمان مجاز آزمون، بر روی ثبت آزمون کلیک کنید.

پس از ثبت موفقیت‌آمیز آزمون، نتیجه آزمون خود را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در صورت کسب نمره بالای 50 درصد، گواهی آنلاین شما بلافاصله از طریق سایت قابل مشاهده بوده و گواهی چاپ شده شما یک ماه پس از آزمون صادر و ارسال خواهد شد.

در صورت عدم قبولی در آزمون، امکان آزمون مجدد وجود دارد. در صورت عدم قبولی در اولین آزمون و شرکت مجدد در آزمون پایان دوره، مبلغ 15 هزار تومان از کیف پول شما کسر خواهد شد.

برای مشاهده گواهی آنلاین خود در صورت قبولی، می‌توانید به صفحه رویدادهای من مراجعه کنید و از بخش وضعیت گواهی، گواهی خود را مشاهده کنید.

 همچینین از این صفحه می‌توانید وضعیت ارسال گواهی چاپ شده خود را نیز پیگیری کنید.

در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید.
 

تصویر نمونه گواهی‌های پایان‌دوره در ادامه قابل مشاهده است:


بلیط فوتون زیستی (Biophoton)


# ثبت نام عنوان قیمت - تومان
1 ثبت نام دوره آموزشی غیرحضوری «فوتون زیستی (Biophoton)» قیمت کل : ۱۱۱,۰۰۰
کد تخفیف ثبت کد تخفیف

سخنرانان فوتون زیستی (Biophoton)


فوتون زیستی (Biophoton)

هادی سردارآبادی