شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار NAMD - مقدماتی

شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار NAMD - مقدماتی


شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار NAMD - مقدماتی
  • تاریخ شروع ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  • زمان دوره ۴:۰۰
  • تعداد شرکت کنندگان ۴۲۶
شبیه‌سازی دینامیک مولکولی در مقیاس نانو (NAMD) یک نرم‌افزار کامپیوتری برای شبیه‌سازی دینامیک مولکولی است که با استفاده از مدل برنامه‌نویسی موازی Charm++ نوشته شده است؛ با توجه به بازده موازی و کارایی بالای این نرم‌افزار، اغلب از آن برای شبیه‌سازی سیستم‌های بزرگ (شامل میلیون‌ها اتم) و سیستم‌های بیومولکولی استفاده می‌شود. این نرم‌افزار در سال 1995 توسط نلسون و همکارانش به عنوان برنامه دینامیک مولکولی موازی ارائه شد که در کنار برنامه گرافیکی VMD قادر به شبیه‌سازی بود؛ این نرم‌افزار با همکاری گروه بیوفیزیک تئوری و محاسباتی (TCB) و لابراتوار برنامه‌نویسی موازی (PPL) دانشگاه ایلینویز توسعه داده شده است و در سال‌های 2002 و 2012 برنده جوایز Gordon Bell و Sidney Fernbach  شد. در حال حاضر نرم‌افزار NAMD توسعه یافته، قابلیت‌ها و ویژگی‌های زیادی به آن اضافه شده و هسته‌های پردازشی آن به بیش از 500.000 هسته افزایش پیدا کرده است. نرم‌افزار NAMD به عنوان یک نرم‌افزار آزاد بدون استفاده تجاری برای بهره‌برداری‌های فردی، پژوهشی و کاری در دسترس همگان است. در جدیدترین شبیه‌سازی‌ها، از این نرم‌افزار برای شبیه‌سازی کروناویروس جدید و برهمکنش‌های آن با گیرنده‌های غشای سلولی میزبان استفاده می‌شود.

** دوره آموزشی غیرحضوری «شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار NAMD – مقدماتی» با تدریس جناب آقای مهندس امیر دشتی در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو ارائه شده است. این دوره شامل 4 ساعت محتوای آموزشی (ویدیو، متن و آزمون) است و علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام، در دوره به محتوای آموزشی دوره دسترسی خواهند داشت.
 
** آزمون پایان دوره پس از دسترسی به دوره و در صورت پایان مراحل آموزشی بر روی پلتفرم جدید سایت آموزش نانو، به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره (در دو فرمت فارسی و انگلیسی) را به دو صورت آنلاین و چاپ شده دریافت می‌کنند.

*** شرکت در آزمون پایان دوره محدودیت زمانی ندارد و گواهی پایان دوره به صورت چاپ شده، یک ماه پس از برگزاری آزمون و کسب حدنصاب لازم در آزمون ارسال می‌شود.

***هزینه ثبت‌نام در این دوره، 108هزار تومان است.

جناب آقای مهندس امیر دشتی

*  کارشناسی ارشد مهندسی مواد گرایش استخراج فلزات از دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی دکتری مهندسی مواد پژوهشگاه مواد و انرژی

* مدرس دانشگاه

* تدریس، پژوهش و چاپ مقالات علمی در زمینه شبیه‌سازی با نرم‌افزارهای شبیه‌سازی دینامیک مولکولی، کوانتومی و ....

* تدریس، پژوهش و چاپ مقالات علمی در زمینه خوردگی، حفاظت و استخراج مواد

1-  مقدمات

*** مفاهیم اولیه (سیستم، تأیید و اعتبارسنجی سیستم‌های شبیه‌سازی، الگوریتم ریاضی حل سیستم‌ها و ...)

*** مقیاس شبیه‌سازی (ابعادی و زمانی)

*** صول شبیه‌سازی دینامیک مولکولی – شبیه‌سازی دینامیک مولکولی کلاسیک
 

2-  آماده‌سازی فایل‌های ورودی (فایل مختصات PDB، فایل توپولوژی، فایل توصیف ساختاری PSF ، فایل پارامتری و ....)
 

3- کار با نرم‌افزار و بررسی چند مثال

 *** راه‌اندازی نرم‌افزار

 *** انبساط گاز CO2

 *** شبیه‌سازی قطره آب H2O و بررسی تحرکات حرارتی

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو، در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو قرار گرفته است. در ادامه نحوه ثبت‌نام و دسترسی به دوره، مشاهده دوره و شرکت در آزمون پایان دوره آورده شده است.

برای دسترسی به دوره، ترجیحاً از طریق مرورگر فایرفاکس آپدیت شده، ابتدا وارد لینک زیر شوید:

https://nanoeducation.ir

پس از ورود به لینک https://nanoeducation.ir، صفحه اول سایت را مشاهده خواهید کرد؛ پس از ورود به سایت، ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید.
 


با تکمیل و تأیید فرم ثبت‌نام، ایمیل فعالسازی حساب کاربری برای شما ارسال خواهد شد؛ با تأیید لینک فعالسازی ارسال شده به ایمیل، عضو سایت خواهید شد.
 


 

پس از تکمیل ثبت‌نام، مجدد به سایت https://nanoeducation.ir مراجعه کنید و با استفاده از اطلاعات ثبت‌نامی خود وارد سایت شوید:


با اولین لاگین در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو، 5000 تومان اعتبار اولیه هدیه به شما تعلق خواهد گرفت. بعد از ورود به سیستم و جهت افزایش موجودی کیف پول خود در سایت، برای ثبت‌نام در دوره آموزشی غیرحضوری مدنظر خود، بر روی گزینه موجودی در کنار نام کاربری خود کلیک کنید:


با کلیک بر روی گزینه موجودی، به صفحه پرداخت سایت منتقل می‌شوید و می‌توانید موجودی کیف پول خود را در سایت افزایش دهید:


 

پس از افزایش موجودی و جهت انتخاب دوره مدنظر خود و ثبت‌نام در دوره، به لینک زیر وارد شوید:

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو

با کلیک بر روی عنوان دوره مدنظر خود، به صفحه دوره منتقل می‌شوید و می‌توانید در دوره ثبت‌نام کنید:


 

پس از ثبت‌نام، دکمه ورود به کلاس برای شما فعال خواهد شد و می‌توانید به محتوای دوره دسترسی پیدا کنید.


 


 

همچنین از بخش دوره‌های من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت. با کلیک بر روی نام کاربری خود، بخش دوره های من را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در این صفحه با کلیک بر روی آیکن ورود به کلاس، به صفحه دوره منتقل خواهید شد.


 

در صفحه دوره، لیست جلسات دوره را در منوی سمت راست مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض محتوای سرفصل اول از جلسه اول برای شما نمایش داده می‌شود.


 

دقت کنید زمانی به محتوای سرفصل‌های بعدی در جلسه اول یا جلسات بعدی دسترسی خواهید داشت که بخش های قبلی را مشاهده کرده و بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید در غیر این صورت سیستم اجازه مشاهده سرفصل‌ها و جلسات بعدی را به شما نمی‌دهد.
 


 

در صورتی که بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید، آیکن تیک در کنار عنوان سرفصل نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل محتوای سرفصل فعلی است. در این حالت سرفصل بعدی به شما نمایش داده خواهد شد.


 

در صورتی که همه سرفصل‌ها را مشاهده کرده باشید و بخواهید دوره را مرور کنید کافی است بر روی عنوان هر جلسه یا سرفصل کلیک کنید. با کلیک بر روی هر سرفصل، محتوای سرفصل را مشاهده خواهید کرد.

پس از اطمینان از تکمیل آموزش خود می‌توانید در آزمون پایان دوره شرکت کنید.

آزمون پایان دوره در صفحه خود دوره و پس از تکمیل مشاهده همه سرفصل‌ها فعال خواهد شد. پس از مشاهده آخرین سرفصل دوره بر روی دکمه تأیید نهایی کلیک کنید.


 

پس از کلیک بر روی تأیید نهایی، بخش تأیید اطلاعات شخصی و ثبت نهایی و انجام آزمون در انتهای منوی سمت راست قابل مشاهده خواهد بود. در صورت تأیید و تکمیل اطلاعات خود در سایت آموزش و در صورت آمادگی برای شرکت در آزمون، بر روی ثبت نهایی و انجام آزمون کلیک کنید.
*** گفتنی است اطلاعات تأیید شده مستقیماً برای صدور گواهی استفاده می‌شوند؛ بنابراین نیاز است که اطلاعات خود را به صورت دقیق و صحیح وارد کنید.


 

پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نهایی و انجام آزمون، به صفحه آزمون منتقل می‌شوید و می‌توانید یک باربه صورت رایگان در آزمون شرکت کنید.

در حین آزمون از زدن دکمه بازگشت یا بستن صفحه خودداری کنید. پس از پایان پاسخگویی در زمان مجاز آزمون، بر روی ثبت آزمون کلیک کنید.


 

پس از ثبت موفقیت‌آمیز آزمون، نتیجه آزمون خود را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در صورت کسب نمره بالای 50 درصد، گواهی شما یک ماه پس از آزمون صادر و ارسال خواهد شد.

در صورت عدم قبولی در آزمون، امکان آزمون مجدد وجود دارد. در صورت عدم قبولی در اولین آزمون و شرکت مجدد در آزمون پایان دوره، مبلغ 15 هزار تومان از کیف پول شما کسر خواهد شد.

در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید.
 

تصویر نمونه گواهی‌های پایان‌دوره در ادامه قابل مشاهده است:

بلیط شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار NAMD - مقدماتی


# ثبت نام عنوان قیمت - تومان
1 ثبت نام دوره آموزشی غیرحضوری «شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار NAMD-مقدماتی» قیمت کل : ۱۰۸,۰۰۰
کد تخفیف ثبت کد تخفیف

سخنرانان شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار NAMD - مقدماتی