شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار LAMMPS

شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار LAMMPS


شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار LAMMPS
  • تاریخ شروع ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  • زمان دوره ۴:۰۰
  • تعداد شرکت کنندگان ۳۶۴

نرم‌افزار لمپس LAMMPS یک کد دینامیک مولکولی کلاسیک است که بر مدلسازی مواد تمرکز دارد. نام این نرم‌افزار مخفف عبارت شبیه‌ساز موازی حجیم اتمی/مولکولی در مقیاس بزرگ (Large-scale Atomic/Molecular Massively Parallel Simulator) است. لمپس پتانسیل شبیه‌سازی مواد حالت جامد (فلزات، نیمه‌هادی‌ها) و مواد نرم (بیومولکول‌ها، پلیمرها) و سیستم‌های با دانه‌بندی درشت یا مزوسکوپیک را دارد و می‌تواند اتم‌ها را مدل کند یا به عنوان شبیه‌ساز ذره‌ای موازی در مقیاس اتمی، مزو یا پیوسته استفاده شود. لمپس به عنوان یک نرم‌افزار کد باز تحت شرایط GPL منتشر می‌شود.

** دوره آموزشی غیرحضوری «شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار LAMMPS» با تدریس جناب آقای مهندس مهران واعظی در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو ارائه شده است. این دوره شامل 4 ساعت محتوای آموزشی (ویدیو، متن و آزمون) است و علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام، در دوره به محتوای آموزشی دوره دسترسی خواهند داشت.
 
** آزمون پایان دوره پس از دسترسی به دوره و در صورت پایان مراحل آموزشی بر روی پلتفرم جدید سایت آموزش نانو، به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره (در دو فرمت فارسی و انگلیسی) را به دو صورت آنلاین و چاپ شده دریافت می‌کنند.

*** شرکت در آزمون پایان دوره محدودیت زمانی ندارد و گواهی پایان دوره به صورت چاپ شده، یک ماه پس از برگزاری آزمون و کسب حدنصاب لازم در آزمون ارسال می‌شود.

***هزینه ثبت‌نام در این دوره، 79هزار تومان است.

 

جناب آقای مهندس مهران واعظی

* دانشجوی دکتری فناوری نانو در پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه صنعتی شریف

* دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف

* سابقه تدریس نرم‌افزارهای شبیه‌سازی دینامیک مولکولی (NAMD و LAMMPS) در دانشگاه شریف

* سابقه پژوهشی در زمینه شبیه‌سازی دینامیک مولکولی

1- مبانی شبیه سازی با نرم افزار لمپس

( قابلیت‌های نرم‌افزار LAMMPS، میدان‌های نیرو و پتانسیل‌ها، معرفی مفهوم atom style در نرم‌افزار لمپس، معرفی سیستم یکاها در لمپس، مفهوم جعبه شبیه‌سازی و شرایط مرزی، معرفی آنسامبل‌ها، کمینه‌سازی انرژی پتانسیل)

2- نصب نرم‌افزار و آموزش اجرای موازی و سری شبیه‌سازی

3- آموزش شبیه‌سازی سیستم‌های غیر زیستی

(شبیه‌سازی نانو-ایندنتیشن کریستال طلا با پروب الماس)

4- آموزش شبیه‌سازی سیستم‌های زیستی

(شبیه‌سازی برهمکنش نانوذره طلا و غشای سلولی)
 

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو، در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو قرار گرفته است. در ادامه نحوه ثبت‌نام و دسترسی به دوره، مشاهده دوره و شرکت در آزمون پایان دوره آورده شده است.

برای دسترسی به دوره، ترجیحاً از طریق مرورگر فایرفاکس آپدیت شده، ابتدا وارد لینک زیر شوید:

https://nanoeducation.ir

پس از ورود به لینک https://nanoeducation.ir، صفحه اول سایت را مشاهده خواهید کرد؛ پس از ورود به سایت، ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید.
 


با تکمیل و تأیید فرم ثبت‌نام، ایمیل فعالسازی حساب کاربری برای شما ارسال خواهد شد؛ با تأیید لینک فعالسازی ارسال شده به ایمیل، عضو سایت خواهید شد.
 


 

پس از تکمیل ثبت‌نام، مجدد به سایت https://nanoeducation.ir مراجعه کنید و با استفاده از اطلاعات ثبت‌نامی خود وارد سایت شوید:


با اولین لاگین در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو، 5000 تومان اعتبار اولیه هدیه به شما تعلق خواهد گرفت. بعد از ورود به سیستم و جهت افزایش موجودی کیف پول خود در سایت، برای ثبت‌نام در دوره آموزشی غیرحضوری مدنظر خود، بر روی گزینه موجودی در کنار نام کاربری خود کلیک کنید:


با کلیک بر روی گزینه موجودی، به صفحه پرداخت سایت منتقل می‌شوید و می‌توانید موجودی کیف پول خود را در سایت افزایش دهید:


 

پس از افزایش موجودی و جهت انتخاب دوره مدنظر خود و ثبت‌نام در دوره، به لینک زیر وارد شوید:

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو

با کلیک بر روی عنوان دوره مدنظر خود، به صفحه دوره منتقل می‌شوید و می‌توانید در دوره ثبت‌نام کنید:


 

پس از ثبت‌نام، دکمه ورود به کلاس برای شما فعال خواهد شد و می‌توانید به محتوای دوره دسترسی پیدا کنید.


 


 

همچنین از بخش دوره‌های من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت. با کلیک بر روی نام کاربری خود، بخش دوره های من را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در این صفحه با کلیک بر روی آیکن ورود به کلاس، به صفحه دوره منتقل خواهید شد.


 

در صفحه دوره، لیست جلسات دوره را در منوی سمت راست مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض محتوای سرفصل اول از جلسه اول برای شما نمایش داده می‌شود.


 

دقت کنید زمانی به محتوای سرفصل‌های بعدی در جلسه اول یا جلسات بعدی دسترسی خواهید داشت که بخش های قبلی را مشاهده کرده و بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید در غیر این صورت سیستم اجازه مشاهده سرفصل‌ها و جلسات بعدی را به شما نمی‌دهد.
 


 

در صورتی که بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید، آیکن تیک در کنار عنوان سرفصل نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل محتوای سرفصل فعلی است. در این حالت سرفصل بعدی به شما نمایش داده خواهد شد.


 

در صورتی که همه سرفصل‌ها را مشاهده کرده باشید و بخواهید دوره را مرور کنید کافی است بر روی عنوان هر جلسه یا سرفصل کلیک کنید. با کلیک بر روی هر سرفصل، محتوای سرفصل را مشاهده خواهید کرد.

پس از اطمینان از تکمیل آموزش خود می‌توانید در آزمون پایان دوره شرکت کنید.

آزمون پایان دوره در صفحه خود دوره و پس از تکمیل مشاهده همه سرفصل‌ها فعال خواهد شد. پس از مشاهده آخرین سرفصل دوره بر روی دکمه تأیید نهایی کلیک کنید.


 

پس از کلیک بر روی تأیید نهایی، بخش تأیید اطلاعات شخصی و ثبت نهایی و انجام آزمون در انتهای منوی سمت راست قابل مشاهده خواهد بود. در صورت تأیید و تکمیل اطلاعات خود در سایت آموزش و در صورت آمادگی برای شرکت در آزمون، بر روی ثبت نهایی و انجام آزمون کلیک کنید.
*** گفتنی است اطلاعات تأیید شده مستقیماً برای صدور گواهی استفاده می‌شوند؛ بنابراین نیاز است که اطلاعات خود را به صورت دقیق و صحیح وارد کنید.


 

پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نهایی و انجام آزمون، به صفحه آزمون منتقل می‌شوید و می‌توانید یک باربه صورت رایگان در آزمون شرکت کنید.

در حین آزمون از زدن دکمه بازگشت یا بستن صفحه خودداری کنید. پس از پایان پاسخگویی در زمان مجاز آزمون، بر روی ثبت آزمون کلیک کنید.


 

پس از ثبت موفقیت‌آمیز آزمون، نتیجه آزمون خود را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در صورت کسب نمره بالای 50 درصد، گواهی شما یک ماه پس از آزمون صادر و ارسال خواهد شد.

در صورت عدم قبولی در آزمون، امکان آزمون مجدد وجود دارد. در صورت عدم قبولی در اولین آزمون و شرکت مجدد در آزمون پایان دوره، مبلغ 15 هزار تومان از کیف پول شما کسر خواهد شد.

در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید.

تصویر نمونه گواهی‌های پایان‌دوره در ادامه قابل مشاهده است:

بلیط شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار LAMMPS


# ثبت نام عنوان قیمت - تومان
1 ثبت نام دوره آموزشی غیرحضوری «شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار LAMMPS» قیمت کل : ۷۹,۰۰۰
کد تخفیف ثبت کد تخفیف

سخنرانان شبیه‌سازی دینامیک مولکولی با نرم‌افزار LAMMPS