بسته جامع آنالیز BET

بسته جامع آنالیز BET


بسته جامع آنالیز BET
  • تاریخ شروع ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  • زمان دوره ۱۲:۰۰
  • تعداد شرکت کنندگان ۳۳۱
  • گواهی این دوره به صورت الکترونیکی می باشد و دریافت گواهی چاپی با دریافت هزینه امکان پذیر است. شرکت کنندگانی که پیش از تاریخ 1401/09/15 در این دوره شرکت کرده باشند، امکان دریافت گواهی بدون پرداخت هزینه را خواهند داشت.

اندازه‌گیری مساحت سطح، حجم و توزیع منافذ و تخلخل‌ها، دارای کاربردهای متعددی در مطالعه کاتالیست‌ها، کربن فعال، مواد دارویی، سرامیک‌ها، پلیمرها، رنگ‌ها و پوشش‌ها است. این موضوع، در بخش‌های مختلف علوم و فناوری نانو مانند نانوجاذب‌ها و نانوساختارهایی نظیر نانوذرات فلزی، نانولوله‌ها، نانوالیاف و ... نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از این‌رو روش‌های مختلفی جهت اندازه‌گیری مساحت سطح و تخلخل، مورد توجه قرار گرفته است که می‌توان به روش‌های میکروسکوپی و روش‌های مبتنی بر جذب اشاره کرد. با این حال، اندازه‌گیری مساحت سطح کل و میزان تخلخل در مورد نمونه‌هایی با ساختار متخلخل اغلب با دشواری‌هایی همراه است. یکی از مهم‌ترین روش‌ها جهت اندازه‌گیری دقیق مساحت کل نمونه‌های متخلخل، روش BET است که بر اساس جذب برخی گونه‌های مولکولی خاص در حالت گاز بر روی سطح آن‌ها استوار است. سیستم BET بر اساس سنجش حجم گاز نیتروژن جذب و واجذب شده توسط سطح ماده در دمای ثابت نیتروژن مایع (77 درجه کلوین) کار می‌کند. پس از قرار گرفتن سلول حاوی نمونه موردنظر در مخزن نیتروژن مایع، با افزایش تدریجی فشار گاز نیتروژن در هر مرحله، میزان حجم گاز جذب شده توسط ماده محاسبه می‌شود. سپس با کاهش تدریجی فشار گاز، میزان واجذب ماده اندازه‌گیری می‌شود و در نهایت نمودار حجم گاز نیتروژن جذب و واجذب شده توسط ماده بر اساس فشار نسبی در دمای ثابت رسم می‌شود. نمودار BET که نمودارجذب و واجذب همدما (Adsorption/Desorption Isotherm) نیز نامیده می‌شود یک نمودار خطی است که میزان سطح مؤثر ماده از آن استخراج می‌شود. گفتنی است دستگاه BET در ایران نیز تولید می‌شود.


بسته جامع آموزش غیرحضوری «آنالیز BET» که شامل مباحث تئوری آنالیز BET، اندازه‌گیری سطح ویژه و تخلخل و کار با دستگاه BET است، مجموعاً شامل 12 ساعت محتوای آموزشی (فیلم، متن آموزشی و آزمون) است و در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو برگزار می‌شود.

*** هزینه ثبت‌نام در این دوره، 236 هزار تومان است.

سرکار خانم دکتر گلناز پرهیزکار
* دکتری شیمی آلی از دانشگاه اصفهان
* مدرس ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
* تدریس بیش از ۸۰ سمینار و کارگاه دانشجویی، دانش‌‏آموزی و دبیران در حوزه فناوری نانو در نقاط مختلف کشور
* انتشار چندین مقاله ISI در حوزه شیمی آلی، نانوکاتالیست‏‌ها و نانوحامل‏‌های دارویی

 

جناب آقای مهندس نعمتی
* کارشناس ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران
* شاغل در شرکت توسعه حسگر سازان آسیا
* کارشناس دستگاه BET

BET : اندازه‌گیری سطح ویژه و تخلخل

- اهمیت سطح و اندازه‌گیری آن و کاربردهای مواد با سطح ویژه بالا
- تخلخل و انواع آن
- روش‎های اندازه‎گیری سطح ویژه و تخلخل
- انواع تئوری‎های جذب، جذب فیزیکی و شیمیایی، جذب لانگمویر، تئوری BET و ...
- انواع ایزوترم‎های جذب و کارکرد آن‌ها
- نکات عملی روش آنالیز BET
- خروجی آنالیز BET و تحلیل نتایج
- نمونه‎هایی از کاربرد BET در فناوری نانو (گرافن، نانولوله‎های کربنی، MOF، ایروژل، نانوکاتالیست‎ها و ...)
- محدودیت‎های BET

کار با دستگاه BET
- انواع دستگاه‌های BET
- مکانیزم عملکرد دستگاه BET
- نحوه آماده‌سازی نمونه
- نحوه کار با دستگاه BET
- مشاهده و بررسی نتایج حاصل از BET
- خطاهای رایج کار با دستگاه BET
 

برای ثبت‌نام مستقیم، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:


همچنین علاوه بر لینک فوق، می‌توانید ابتدا وارد سایت شوید و از طریق بلیط زیر در دوره ثبت‌نام کنید.

در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید.

 

بسته جامع آنالیز BET در  سایت آموزش فناوری نانو، در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو قرار گرفته است. در ادامه نحوه ثبت‌نام و دسترسی به دوره، مشاهده دوره و شرکت در آزمون پایان دوره آورده شده است.

برای دسترسی به دوره، ترجیحاً از طریق مرورگر فایرفاکس آپدیت شده، ابتدا وارد لینک زیر شوید:

https://nanoeducation.ir

پس از ورود به لینک https://nanoeducation.ir، صفحه اول سایت را مشاهده خواهید کرد؛ پس از ورود به سایت، ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید.
 


با تکمیل و تأیید فرم ثبت‌نام، ایمیل فعالسازی حساب کاربری برای شما ارسال خواهد شد؛ با تأیید لینک فعالسازی ارسال شده به ایمیل، عضو سایت خواهید شد.
 


 

پس از تکمیل ثبت‌نام، مجدد به سایت https://nanoeducation.ir مراجعه کنید و با استفاده از اطلاعات ثبت‌نامی خود وارد سایت شوید:


با اولین لاگین در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو، 5000 تومان اعتبار اولیه هدیه به شما تعلق خواهد گرفت. بعد از ورود به سیستم و جهت افزایش موجودی کیف پول خود در سایت، برای ثبت‌نام در دوره آموزشی غیرحضوری مدنظر خود، بر روی گزینه موجودی در کنار نام کاربری خود کلیک کنید:


با کلیک بر روی گزینه موجودی، به صفحه پرداخت سایت منتقل می‌شوید و می‌توانید موجودی کیف پول خود را در سایت افزایش دهید:


 

پس از افزایش موجودی و جهت انتخاب دوره مدنظر خود و ثبت‌نام در دوره، به لینک زیر وارد شوید:

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو 

با کلیک بر روی عنوان دوره مدنظر خود، به صفحه دوره منتقل می‌شوید و می‌توانید در دوره ثبت‌نام کنید:


 

پس از ثبت‌نام، دکمه ورود به کلاس برای شما فعال خواهد شد و می‌توانید به محتوای دوره دسترسی پیدا کنید.


 


 

همچنین از بخش دوره‌های من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت. با کلیک بر روی نام کاربری خود، بخش دوره های من را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در این صفحه با کلیک بر روی آیکن ورود به کلاس، به صفحه دوره منتقل خواهید شد.


 

در صفحه دوره، لیست جلسات دوره را در منوی سمت راست مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض محتوای سرفصل اول از جلسه اول برای شما نمایش داده می‌شود.


 

دقت کنید زمانی به محتوای سرفصل‌های بعدی در جلسه اول یا جلسات بعدی دسترسی خواهید داشت که بخش های قبلی را مشاهده کرده و بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید در غیر این صورت سیستم اجازه مشاهده سرفصل‌ها و جلسات بعدی را به شما نمی‌دهد.
 


 

در صورتی که بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید، آیکن تیک در کنار عنوان سرفصل نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل محتوای سرفصل فعلی است. در این حالت سرفصل بعدی به شما نمایش داده خواهد شد.


 

در صورتی که همه سرفصل‌ها را مشاهده کرده باشید و بخواهید دوره را مرور کنید کافی است بر روی عنوان هر جلسه یا سرفصل کلیک کنید. با کلیک بر روی هر سرفصل، محتوای سرفصل را مشاهده خواهید کرد.

پس از اطمینان از تکمیل آموزش خود می‌توانید در آزمون پایان دوره شرکت کنید.

آزمون پایان دوره در صفحه خود دوره و پس از تکمیل مشاهده همه سرفصل‌ها فعال خواهد شد. پس از مشاهده آخرین سرفصل دوره بر روی دکمه تأیید نهایی کلیک کنید.


 

پس از کلیک بر روی تأیید نهایی، بخش ثبت نهایی و انجام آزمون در انتهای منوی سمت راست قابل مشاهده خواهد بود. در صورت آمادگی برای شرکت در آزمون، بر روی ثبت نهایی و انجام آزمون کلیک کنید.


 

پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نهایی و انجام آزمون، به صفحه آزمون منتقل می‌شوید و می‌توانید یک باربه صورت رایگان در آزمون شرکت کنید.

در حین آزمون از زدن دکمه بازگشت یا بستن صفحه خودداری کنید. پس از پایان پاسخگویی در زمان مجاز آزمون، بر روی ثبت آزمون کلیک کنید.


 

پس از ثبت موفقیت‌آمیز آزمون، نتیجه آزمون خود را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید.

شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد در آزمون پایان‌دوره شوند، گواهی الکترونیکی پایان دوره فارسی و انگلیسی را دریافت می‌کنند.

تصویر نمونه گواهی‌های پایان‌دوره در ادامه قابل مشاهده است:گواهی این دوره به صورت الکترونیکی می باشد و دریافت گواهی چاپی با دریافت هزینه امکان پذیر است. شرکت کنندگانی که پیش از تاریخ 1401/09/15 در این دوره شرکت کرده باشند، امکان دریافت گواهی بدون پرداخت هزینه را خواهند داشت.

بلیط بسته جامع آنالیز BET


# ثبت نام عنوان قیمت - تومان
1 ثبت نام بسته جامع آموزشی غیرحضوری «آنالیز BET» قیمت کل : ۲۳۶,۰۰۰
بعد از تخفیف سایت : ۱۵۳,۴۰۰
کد تخفیف ثبت کد تخفیف

سخنرانان بسته جامع آنالیز BET