آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری

آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری


آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری
  • تاریخ شروع ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  • زمان دوره ۳:۰۰
  • تعداد شرکت کنندگان ۵۴۲
کامپوزیت‌ها موادی دو یا چند فازه هستند که از دو جزء فاز زمینه (Matrix) و فاز پرکننده (Filler) یا تقویت‌کننده تشکیل شده‌اند. هدف استفاده از کامپوزیت‌ها، دستیابی به خواص مطلوبی است که در حالت عادی در ماده زمینه وجود ندارد. در نانوکامپوزیت‌ها حداقل یکی از سه بعد (طول، عرض یا ارتفاع) جز پرکننده در محدوده نانومتری است. نانوکامپوزیت‌ها در مقایسه با کامپوزیت‌ها این مزیت را دارند که بهبود یک ویژگی مفید، سایر ویژگی‌های مفید زمینه را کاهش نمی‌دهد که علت آن به سطح زیاد و اندازه کوچک پرکننده‌های نانویی برمی‌گردد. نانوکامپوزیت‌ها بر مبنای زمینه مورد استفاده به سه دسته زمینه فلزی، زمینه سرامیکی و زمینه پلیمری تقسیم می‌شوند و پرکننده‌های نانویی می‌توانند از هر سه نوع نانوساختار ابعادی (صفر بعدی، یک‌بعدی و دوبعدی) و با هر شکلی باشند. در مقایسه با دو نوع کامپوزیت دیگر، نانوکامپوزیت‌های زمینه پلیمری هم از جنبه حضور در بازار و هم میزان تحقیقات، در جایگاهی بالاتر قرار دارند که دلیل آن ضرورت بهبود خواص پلیمرها، قیمت پایین و سادگی تولید این نانوکامپوزیت‌هاست. پخش‌شدگی (Dispersion) و توزیع (Distribution) مناسب پرکننده‌های نانویی در کل زمینه پلیمری یکی از ملزومات اصلی در ساخت نانوکامپوزیت‌های پلیمری است. نانورس و نانوذرات سیلیکا از جمله پرکننده‌های پرکاربرد در این نانوکامپوزیت‌ها هستند. به‌دلیل خواصی نظیر افزایش مقاوت حرارتی، کاهش نفوذپذیری نسبت به گازها و افزایش مقاومت به خوردگی، صنعت بسته‌بندی بیشترین میزان کاربرد نانوکامپوزیت‌های پلیمری را به خود اختصاص داده است.
 
** دوره آموزشی غیرحضوری «آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری» با تدریس جناب آقای دکتر حمیدرضا شاقلانی در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو ارائه شده است. این دوره شامل 2 ساعت و نیم محتوای آموزشی (ویدیو، متن و آزمون) است و علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام، در دوره به محتوای آموزشی دوره دسترسی خواهند داشت.
 
** آزمون پایان دوره پس از دسترسی به دوره و در صورت پایان مراحل آموزشی بر روی پلتفرم جدید سایت آموزش نانو، به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره (در دو فرمت فارسی و انگلیسی) را به دو صورت آنلاین و چاپ شده دریافت می‌کنند.

*** شرکت در آزمون پایان دوره محدودیت زمانی ندارد و گواهی پایان دوره به صورت چاپ شده، یک ماه پس از برگزاری آزمون و کسب حدنصاب لازم در آزمون ارسال می‌شود.

***هزینه ثبت‌نام در این دوره، 49هزار تومان است.

آقای دکترحمیدرضا شاقلانی

* دکتری نانوشیمی از دانشگاه کاشان
* سابقه پژوهشی و چاپ مقالات معتبر در زمینه نانوکامپوزیت‌های پلیمری
* کسب رتبه برتر در ادوار گذشته مسابقه ملی فناوری نانو و مدرس نانو

1- معرفی کامپوزیت‌ها، نانوکامپوزیت‌ها و نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(اجزای سازنده - انواع کامپوزیت‌ها و ....)

2- روش‌های ساخت و تهیه نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(ترکیب اجزا و سنتز درجا - فرایند ذوب - فرایند محلول - پلیمریزاسیون درجا - سنتز درجا پرکننده‌ و ....)

3- روش‌ها و تجهیزات مشخصه‌یابی نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(آنالیزهای ساختاری و اندازه‌گیری خواص - XRD - SEM - TEM - AFM - آنالیز حرارتی - تکنیک‌های طیف‌سنجی و ...)

4- خواص نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(خواص مکانیکی - خواص سدی - خواص الکتریکی و ...)

5- کاربردهای نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(صنایع بسته‌بندی - مقاومت دمایی - کاربردهای زیست‌محیطی - مواد خودترمیم‌شونده - کامپوزیت‌های رسانا - جاذب امواج الکترومغناطیس و ...)
 

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو، در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو قرار گرفته است. در ادامه نحوه ثبت‌نام و دسترسی به دوره، مشاهده دوره و شرکت در آزمون پایان دوره آورده شده است.

برای دسترسی به دوره، ترجیحاً از طریق مرورگر فایرفاکس آپدیت شده، ابتدا وارد لینک زیر شوید:

https://nanoeducation.ir

پس از ورود به لینک https://nanoeducation.ir، صفحه اول سایت را مشاهده خواهید کرد؛ پس از ورود به سایت، ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید.
 


با تکمیل و تأیید فرم ثبت‌نام، ایمیل فعالسازی حساب کاربری برای شما ارسال خواهد شد؛ با تأیید لینک فعالسازی ارسال شده به ایمیل، عضو سایت خواهید شد.
 


 

پس از تکمیل ثبت‌نام، مجدد به سایت https://nanoeducation.ir مراجعه کنید و با استفاده از اطلاعات ثبت‌نامی خود وارد سایت شوید:


با اولین لاگین در پلتفرم جدید سایت آموزش فناوری نانو، 5000 تومان اعتبار اولیه هدیه به شما تعلق خواهد گرفت. بعد از ورود به سیستم و جهت افزایش موجودی کیف پول خود در سایت، برای ثبت‌نام در دوره آموزشی غیرحضوری مدنظر خود، بر روی گزینه موجودی در کنار نام کاربری خود کلیک کنید:


با کلیک بر روی گزینه موجودی، به صفحه پرداخت سایت منتقل می‌شوید و می‌توانید موجودی کیف پول خود را در سایت افزایش دهید:


 

پس از افزایش موجودی و جهت انتخاب دوره مدنظر خود و ثبت‌نام در دوره، به لینک زیر وارد شوید:

دوره‌های آموزشی غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو

با کلیک بر روی عنوان دوره مدنظر خود، به صفحه دوره منتقل می‌شوید و می‌توانید در دوره ثبت‌نام کنید:


 

پس از ثبت‌نام، دکمه ورود به کلاس برای شما فعال خواهد شد و می‌توانید به محتوای دوره دسترسی پیدا کنید.


 


 

همچنین از بخش دوره‌های من، به دوره ثبت‌نامی خود دسترسی خواهید داشت. با کلیک بر روی نام کاربری خود، بخش دوره های من را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در این صفحه با کلیک بر روی آیکن ورود به کلاس، به صفحه دوره منتقل خواهید شد.


 

در صفحه دوره، لیست جلسات دوره را در منوی سمت راست مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض محتوای سرفصل اول از جلسه اول برای شما نمایش داده می‌شود.


 

دقت کنید زمانی به محتوای سرفصل‌های بعدی در جلسه اول یا جلسات بعدی دسترسی خواهید داشت که بخش های قبلی را مشاهده کرده و بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید در غیر این صورت سیستم اجازه مشاهده سرفصل‌ها و جلسات بعدی را به شما نمی‌دهد.
 


 

در صورتی که بر روی دکمه تأیید و ادامه کلیک کرده باشید، آیکن تیک در کنار عنوان سرفصل نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل محتوای سرفصل فعلی است. در این حالت سرفصل بعدی به شما نمایش داده خواهد شد.


 

در صورتی که همه سرفصل‌ها را مشاهده کرده باشید و بخواهید دوره را مرور کنید کافی است بر روی عنوان هر جلسه یا سرفصل کلیک کنید. با کلیک بر روی هر سرفصل، محتوای سرفصل را مشاهده خواهید کرد.

پس از اطمینان از تکمیل آموزش خود می‌توانید در آزمون پایان دوره شرکت کنید.

آزمون پایان دوره در صفحه خود دوره و پس از تکمیل مشاهده همه سرفصل‌ها فعال خواهد شد. پس از مشاهده آخرین سرفصل دوره بر روی دکمه تأیید نهایی کلیک کنید.


 

پس از کلیک بر روی تأیید نهایی، بخش تأیید اطلاعات شخصی و ثبت نهایی و انجام آزمون در انتهای منوی سمت راست قابل مشاهده خواهد بود. در صورت تأیید و تکمیل اطلاعات خود در سایت آموزش و در صورت آمادگی برای شرکت در آزمون، بر روی ثبت نهایی و انجام آزمون کلیک کنید.
*** گفتنی است اطلاعات تأیید شده مستقیماً برای صدور گواهی استفاده می‌شوند؛ بنابراین نیاز است که اطلاعات خود را به صورت دقیق و صحیح وارد کنید.


 

پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نهایی و انجام آزمون، به صفحه آزمون منتقل می‌شوید و می‌توانید یک باربه صورت رایگان در آزمون شرکت کنید.

در حین آزمون از زدن دکمه بازگشت یا بستن صفحه خودداری کنید. پس از پایان پاسخگویی در زمان مجاز آزمون، بر روی ثبت آزمون کلیک کنید.


 

پس از ثبت موفقیت‌آمیز آزمون، نتیجه آزمون خود را مشاهده خواهید کرد.
 


 

در صورت کسب نمره بالای 50 درصد، گواهی شما یک ماه پس از آزمون صادر و ارسال خواهد شد.

در صورت عدم قبولی در آزمون، امکان آزمون مجدد وجود دارد. در صورت عدم قبولی در اولین آزمون و شرکت مجدد در آزمون پایان دوره، مبلغ 15 هزار تومان از کیف پول شما کسر خواهد شد.

در صورت وجود مشکل با شماره 09104712036 تماس حاصل فرمایید یا به تلگرام همین شماره پیام دهید.
 

تصویر نمونه گواهی‌های پایان‌دوره در ادامه قابل مشاهده است:

بلیط آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری


# ثبت نام عنوان قیمت - تومان
1 ثبت نام دوره آموزشی غیرحضوری «آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری» قیمت کل : ۴۹,۰۰۰
کد تخفیف ثبت کد تخفیف

سخنرانان آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری