استخوان‌ ها نانوکامپوزیت ‌های طبیعی

استخوان‌ ها نانوکامپوزیت ‌های طبیعی
سطح مقاله

پیشرفته 1
کلمات کلیدی

امتیاز کاربران

۴ امتیاز از ۵ (۱ رای)

 
آمار مقاله

  • بازدید کل ۷۳۷
 
آمار آزمون مقاله

  • کل شرکت کنندگان ۸۰
  • تعداد افراد شرکت کننده ۱۰
 
 

استخوان‌ ها نانوکامپوزیت ‌های طبیعی

استخوان‌ها مهم ترین جزء اسکلت بدن انسان را تشکیل می‌دهند. آن ها کارکردهای مختلفی اعم از حفظ چهار چوب بدن یا تولید خون در مغز استخوان دارند. این کارکردهای مختلف هم در استخوان‌های مختلف تا حدی متفاوت است و هم می‌بایست در طول زندگی انسان حفظ شود. این الزامات موجب شده است که استخوان‌ها علاوه بر داشتن خواص مکانیکی بسیار جالب از منظر مهندسان، دارای خاصیت خودترمیمی نیز باشند. در این مقاله ساختار کلی استخوان تشریح گردیده و اشاره ای به خواص مکانیکی استخوان‌ها و علت این خواص شده است. پس از آن مکانیزم خودترمیم شوندگی استخوان‌ها بررسی گردیده است. این دو خصوصیت یعنی خواص مکانیکی بالا و خودترمیم شوندگی که به طور همزمان در یک کامپوزیت طبیعی جمع شده است، برای محققان الهام بخش بوده است.   

این مقاله شامل سرفصل‌های زیر است:
1- مقدمه
2- ساختار سلسله مراتبی در استخوان‌ها
3- خواص مکانیکی استخوان‌ها
4- خودترمیمی در استخوان‌ها


لطفا برای مشاهده متن کامل مقاله ابتدا وارد سایت شوید
منابـــع و مراجــــع
۱ - Peter Fratzl, Himadri S. Gupta, Paul Roschger,Klaus Klaushofer, "Bone Nanostructureits Relevance for Mechanical Performance, DiseaseTreatment," in Nanotechnology, Volume 5: Nanomedicine, Weinheim, WILEY-VCH Verlag GmbH & Co. KGaA,, 2009, pp. 345-360.
۲ - P. Fratzl, H. S. Gupta, E. P. PaschalisP. Roschgerb, "Structuremechanical quality of the collagen–mineral nano-composite in bone," Materials chemistry, vol. 14, p. 2 1 1 5 – 2 1 2 3, 2004.
۳ - R. O.Ritche, "plasticitytoughness in bone," Physics Today, 2009.
۴ - B. F. BARTHELAT, "Biomimetics for next generation materials," Phil. Trans. R. Soc. A, vol. 365, p. 2907–2919, 2007.
ارسال نظر